سخنگوی سازمان هواپیمایی:

روزی هزار پرواز ایمن در صنعت هوانوردی کشور انجام می‌شود

1403/02/18 - 19:46 - کد خبر: 112691 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با طرح این پرسش که اگر صرفا هفت یا هشت هواپیمای سالم در ناوگان وجود دارد، سهم حمل‌ونقل هوایی از سفرهای نوروزی امسال چگونه هفت درصد افزایش یافته است؟ گفت: صنعت هوانوردی کشور روزانه هزاران پرواز ایمن به اقصی نقاط دنیا و سراسر کشور دارد که این تعداد پرواز با بالاترین استاندارد روز دنیا و با رعایت ایمنی کامل در حال خدمت‌رسانی به مردم است.

به گزارش نصر، جعفر یازرلو در جمع خبرنگاران در پاسخ به مطالب مطرح‌شده مبنی بر اینکه بعد از ورود ۱۶ هواپیمای برجامی، اضافه شدن ۵۰ یا ۶۰ هواپیما در دو سال گذشته قابل حس کردن نیست؛ اینگونه پاسخ داد: اینکه «تعداد هواپیماهای قابل اتکای ایران ۷ یا ۸ فروند است»، این سوال مطرح می‌شود که افزایش هفت درصدی سهم حمل ونقل هوایی در سفرهای نوروزی امسال چگونه حاصل شده است؟
وی در ادامه اظهار کرد: وضعیت ناوگان هوایی کشور در دولت قبل با وجود تخصیص چندصد میلیون دلار برای هواپیماهای خریداری‌شده برجامی به‌دلیل عدم انتخاب صحیح  نوع هواپیما و عدم تعهد شرکت سازنده در تأمین قطعات به‌گونه‌ای بود که در پایان دولت بیشتر این هواپیماها در طول کمتر از دو سال زمین‌گیر شدند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: عملکرد دولت قبل به‌طوری بوده که در تابستان ۱۴۰۰ در اواخر دولت دوازدهم تعداد هواپیماهای فعال و در حال ارائه خدمات کمتر از ۱۰۰ فروند بود و اگر آن رویه ادامه پیدا می‌کرد از صنعت هوانوردی غیرنظامی کشور اثری باقی نمانده بود. اما در دولت سیزدهم با راه‌اندازی نهضت تامین قطعه به منظور جلوگیری از زمینگیری هواپیماها با وجود پیچیده‌تر شدن تحریم‌ها اقدامات اساسی در خصوص ارائه خدمات ایمن هوایی صورت گرفت.
یازرلو افزود: دولت سیزدهم با اتخاذ چهار راهبرد تاب‌آوری، توسعه، واردات هواپیما و ساخت و تولید هواپیماهای بومی و همچنین استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان و بدون هیچ‌گونه تزریق مالی از سوی دولت بیش از ۹۰ فروند ناوگان هوایی وارد کشور شد که پس از فرایند چک، تعمیر و نگهداری ۵۰ فروند هواپیما تاکنون عملیاتی شده و مابقی به مرور زمان به ناوگان اضافه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: صنعت هوانوردی کشور روزانه هزاران پرواز ایمن به اقصی نقاط دنیا و سراسر کشور دارد که این تعداد پرواز با بالاترین استاندارد روز دنیا و با رعایت ایمنی کامل در حال خدمت‌رسانی به مردم است و در بازه‌های زمانی متعدد رشد قابل‌توجهی هم در جابه‌جایی مسافر و هم تعداد نشست و برخاست شاهد هستیم. 
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین اظهار کرد: در نوروز ۱۴۰۲ حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار مسافر جابه‌جا شدند که در نوروز ۱۴۰۳ این رقم به بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر با ۲۷ هزار و ۵۰۰ پرواز رسید که این امر حکایت از این دارد که واردات هواپیما در دولت سیزدهم جان تازه‌ای به صنعت هوانوردی کشور بخشیده است.
یازرلو در پایان مجدد تاکید کرد: تعداد پروازهای روزانه در مسیرهای داخلی و خارجی و افزایش مسافران بخش هوایی در بازه‌های زمانی مختلف به وضوح نشان می‌دهد که چه تعداد هواپیما در حال سرویس‌دهی هستند و آیا واقعا تردد این تعداد مسافر و این حجم سفر با ادعای این روزنامه که گفته شده صرفا هفت یا هشت هواپیمای سالم در ناوگان وجود دارد شدنی است؟
انتهای پیام/
روزی هزار پرواز ایمن در صنعت هوانوردی کشور انجام می‌شود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار