استاندار آذربایجان شرقی:

هوشیاری و داشتن برنامه، اصل مهم در پدافند غیرعامل است

1402/12/03 - 10:21 - کد خبر: 109112 نسخه چاپی

نصر:  استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر لزوم تقویت پدافند غیرعامل در همه نهادها و دستگاه‌ها گفت: در پدافند غیرعامل آمادگی، هوشیاری و برنامه‌محور بودن اصل مهمی است.

به گزارش نصر، مالک رحمتی در جلسه شورای‌عالی پدافند غیرعامل استان گفت: پدافند غیرعامل ما را به این موضوع آگاه کرده، که دشمن از کوچک‌ترین مسائل سوءاستفاده می‌کند تا برای مردم مشکل ایجاد کند و زمینه نارضایتی جمعی را فراهم آورد.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل ما را در برابر دشمن مصون می‌کند یادآور شد: طبق این اصل، باید دستگاه‌ها و مردم بدانند که دشمن از کجا و چگونه می‌تواند حمله کند تا قبل از حمله، مقابله درست و متناسب با تهدید صورت گیرد.
رحمتی با بیان اینکه دشمن با خرابکاری‌ها، کارهای مردم را مختل می‌کند و روزمرگی مردم را به هم می‌ریزد و نارضایتی عمومی را فراهم می‌کند، گفت: این خرابکاری‌ها نشان می‌دهد که دشمن پستی و زبونی خود را قبول کرده است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به موقعیت اقتصادی، سیاسی، جمعیتی، جغرافیایی و صنعتی استان آذربایجان شرقی گفت: راهبردی و پیشران بودن استان باعث تمرکز زیاد دشمن بر این خطه از کشورمان شده است و ما هم باید هوشیارتر عمل کنیم.
وی با اشاره به تحمیل انواع تحریم‌ها در سال‌های اخیر گفت: مردم با بصیرت و صبوری، تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کردند و از دل این تحریم‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان روی کار آمدند.
رحمتی ادامه داد: دشمن بعد از شکست در تحریم‌ها، جنگ ترکیبی به راه انداخته و با اجیر کردن، تهدید و تطمیع چند نفوذی، این جنگ‌ها را به مردم ایران تحمیل کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، استاندار یادآور شد: با این شناخت از زبونی دشمن در مقابله با مردم ایران، باید در برابر خرابکاری‌ها، آمادگی لازم را داشته باشیم تا با پیش‌بینی‌های درست اقدام به‌ موقع انجام دهیم.
انتهای پیام/
هوشیاری و داشتن برنامه، اصل مهم در پدافند غیرعامل است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار