خبر/

توضیحات سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز درباره بیرون زدن فوم مترو؛

1402/11/23 - 16:00 - کد خبر: 108535 نسخه چاپی

نصر: در پی انتشار کلیپی در یکی از رسانه‌های محلی مبنی بر بیرون زدن فوم مترو در خیابان عباسی، سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش نصر، در متن توضیحات ارائه شده توسط سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز آمده است: با توجه به اجرای تونل خط دو به صورت مکانیزه، در دستگاه‌های حفار EPB برای حفاری و پایدارسازی جبهه کار تونل از فوم‌های ویژه حفاری استفاده می‌شود که در صورت وجود راه فرار (از قبیل وجود چاه‌های جذبی، منهول فاضلاب، قنات‌های قدیمی، خاک درشت‌دانه) امکان رسیدن فوم به سطح زمین وجود دارد. در خیابان عباسی نیز به دلیل وجود قنات‌های متروکه قدیمی وهمچنین نوع خاک منطقه، به صورت موضعی بیرون زدگی فوم روی داده است. با توجه به خاصیت فوم، کف حاصل خود به خود از بین رفته و هیچگونه آثار سوئی در سطح ایجاد نخواهد کرد
به گزارش شهریار، در متن توضیحات ارائه شده توسط سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز آمده است:
با توجه به اجرای تونل خط دو به صورت مکانیزه، در دستگاه‌های حفار EPB برای حفاری و پایدارسازی جبهه کار تونل از فوم‌های ویژه حفاری استفاده می‌شود که در صورت وجود راه فرار (از قبیل وجود چاه‌های جذبی،   منهول فاضلاب، قنات‌های قدیمی، خاک درشت‌دانه) امکان رسیدن فوم به سطح زمین وجود دارد.
در خیابان عباسی نیز به دلیل وجود قنات‌های متروکه قدیمی وهمچنین نوع خاک منطقه، به صورت موضعی بیرون زدگی فوم  روی داده است.
با توجه به خاصیت فوم، کف  حاصل خود به خود از بین رفته و هیچگونه آثار سوئی در سطح ایجاد نخواهد کرد.
انتهای پیام/
توضیحات سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری تبریز درباره بیرون زدن فوم مترو؛ منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار