وزیر اقتصاد؛

نظام ارزی کشور باید متعهد به رفع نیاز تولیدکنندگان شود

1402/11/15 - 13:28 - کد خبر: 108088 نسخه چاپی

نصر: وزیر اقتصاد گفت: با توجه به تعاملات مشترک دولت و بخش خصوصی، نظام ارزی کشور باید متعهد به تامین ارز مورد نیاز فعالان اقتصادی در کوتاه‌ترین زمان ممکن در ماه پایانی سال شود.

به گزارش نصر، سید احسان خاندوزی در صد و هجدهمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با اشاره به پایان وقفه این نشست‌ها تصریح کرد: در جلسه مقام معظم رهبری با تولیدکنندگان بر نقش آفرینی بخش خصوصی و نیز رفع موانع تولید تاکید شد؛ این موضوع مهمی است و باید ثمرات آن در تصمیم‌ها قابل مشاهده باشد.
وی با بیان اینکه امسال که رشد تولید و مهار تورم در دستور کار کشور قرار داشت، باید دستاورد‌های مثبت و گره‌ها و موانع برای رییس جمهوری ارسال شود تا صدای فعالان بخش خصوصی شنیده شود.
خاندوزی تاکید کرد: در یک ماه و نیم پایانی سال با توجه به لزوم تامین بازار شب عید و تقارن آن با ماه مبارک رمضان، سر فصل دیگری از تعاملات مشترک دولت و بخش خصوصی آغاز می‌شود و بر همین اساس نظام ارزی کشور باید متعهد به تامین ارز مورد نیاز فعالان اقتصادی در کوتاهترین زمان ممکن شود.

واحد‌های تولیدی به نقدینگی نیاز دارند
همچنین در این نشست صمد حسن زاده، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه ماه‌های پایانی سال واحد‌های تولیدی نیازمند همکاری و تعامل بانک‌ها برای افزایش نقدینگی هستند، خاطرنشان کرد: پرداخت حقوق و عیدی موجب افزایش هزینه تولیدکنندگان می‌شود و بانک‌ها به دلیل پرداخت تسهیلات دولتی همکاری لازم را انجام نمی‌دهند.
وی افزود: با همکاری بانک‌ها و حمایت دولت می‌توان از تعطیلی واحد‌های تولیدی که بیشتر آنها کوچک و متوسط محسوب می‌شوند، جلوگیری کرد؛ از سوی دیگر نیازمند تمدید فرصتی مجدد برای پرداخت مالیات واحد‌های تولیدی هستیم و همچنین در بخشودگی جرایم مالیاتی تعامل بیشتری صورت بگیرد.
به گفته حسن زاده، نارسایی‌های مالی نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است که می‌توان با تصمیمات و سیاست‌های درست دولت در کنار بخش خصوصی، نسبت به رفع آنها اقدام کرد.
انتهای پیام/
نظام ارزی کشور باید متعهد به رفع نیاز تولیدکنندگان شود منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار