رییس مرکز مدیریت راه‌های استان خبر داد:

افزایش ۶ درصدی تردد در راه‌های ارتباطی آذربایجان‌شرقی

1402/11/02 - 14:38 - کد خبر: 107305 نسخه چاپی

نصر: رییس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: امسال تاکنون تردد در راه‌های ارتباطی این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش نصر، «حسین بلوکی»، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در این بازه زمانی یاد شده ۳۲۴ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۴۳ تردد در راه های مختلف استان ثبت شده است، افزود: از مجموع ترددهای انجام شده در راه های استان، ۱۳ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۷ درصد مربوط به تردد وسایل نقلیه سبک است.
وی اظهار کرد: در این مدت ۱۷ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۹۴۲ وسیله نقلیه به استان وارد شده که این تعداد حاکی از افزایش پنج درصدی ورود خودروها در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
رییس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی، تعداد خودروهای خروجی از استان را ۱۸ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۴۲۴ مورد اعلام کرد و گفت: تعداد خودروهای خروجی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته است.
بلوکی، ادامه داد: مسیر تبریز - ایلخچی با ۱۷ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۲۶۶ تردد در جایگاه اول پرترددترین مسیرهای ارتباطی استان بوده و کنارگذر جنوبی شهید کسایی- باسمنج - تبریز در رتبه های دوم قرار دارد.
وی یادآور شد: راه های ایلخچی به تبریز، تبریز به صوفیان، صوفیان به تبریز، آذرشهر به ایلخچی، ایلخچی به آذرشهر، ملکان به بناب و بناب به مراغه رتبه های بعدی پرترددترین راه های ارتباطی استان را به خود اختصاص داده اند.
آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، دو هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
انتهای پیام/
افزایش ۶ درصدی تردد در راه‌های ارتباطی آذربایجان‌شرقی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار