در آیین دریافت استوارنامه سفیر جدید بورکینافاسو؛

رئیس جمهور: ایران آماده گسترش همکاری با کشورهای آفریقایی است

1402/11/01 - 16:17 - کد خبر: 107230 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران آماده گسترش همکاری با کشورهای آفریقایی از جمله بورکینافاسو است، گفت: کشورهایی مثل آمریکا و برخی دولت‌های غربی و رژیم صهیونیستی که اتفاقا بیشترین ادعای مبارزه با تروریسم را نیز دارند، منشا اصلی ترور و گروه‌های تروریستی هستند.

به گزارش نصر، سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز یکشنبه در آیین دریافت استوارنامه آقای «محمد کابوره» سفیر جدید بورکینافاسو روابط دو کشور را رو به رشد دانست و گفت: کشورهایی مثل آمریکا و برخی دولت‌های غربی و رژیم صهیونیستی که اتفاقا بیشترین ادعای مبارزه با تروریسم را نیز دارند، منشا اصلی ترور و گروه‌های تروریستی هستند، همانگونه که امروز شاهد جنایت و اعمال تروریسم رسمی و دولتی رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکایی‌ها و برخی کشورهای غربی هستیم.
رئیس جمهور در ادامه بر آمادگی و تمایل جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌ها و تعمیق و تقویت روابط با کشورهای آفریقایی از جمله بورکینافاسو تاکید کرد.
سفیر بورکینافاسو: امیدوارم در دوره مأموریت خود بتوانم گام‌های موثری در راستای توسعه روابط بردارم
«محمد کابوره» سفیر بورکینافاسو نیز در این دیدار ضمن ابراز تمایل کشورش برای گسترش روابط با ایران، اظهار امیدواری کرد که در دوره مأموریت خود بتواند گام‌های موثری در این راستا بردارد.
انتهای پیام/
رئیس جمهور: ایران آماده گسترش همکاری با کشورهای آفریقایی است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار