مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور بانوان:

زنان ایرانی باید به جایگاهی که دارند، افتخار کنند

1402/10/11 - 10:44 - کد خبر: 105890 نسخه چاپی

نصر: به همت انجمن روابط عمومی آذربایجان شرقی و میزبانی بنیاد ایران شناسی استان، بانوان مدیر روابط عمومی استان به مناسبت روز زن تجلیل شدند.

به گزارش نصر، نسرین پیرسمساری، مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور بانوان در مراسم تجلیل از بانوان مدیر روابط عمومی استان، اظهار کرد: روابط عمومی، مجموعه‌ای از تاکتیک و استراتژی است که باید یک کارمند روابط عمومی بتواند اطلاعات کافی از مدیریت داشته باشد و چالش‌های آن را بررسی کند چرا که روابط عمومی، ویترین یک اداره است.
به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که هرچقدر روابط عمومی قوی باشد، تاثیرگذاری آن نیز بیشتر می‌شود، گفت: حضرت فاطمه(س) آمد تا در کوچه‌های تاریک مدینه بگوید که ما پیش از زن یا مرد بودن، انسان هستیم. امروز باید به جایگاهی که داریم، افتخار کنیم زیرا حضرت زهرا(س)، تنها بانویی از جنس ملائک بودند که جبرئیل پس از پیامبر اکرم(ص) به خدمت ایشان رسیده تا احوالات پیامبر(ص) را مطرح کنند.
وی با بیان این‌که جلسه امروز، عواطف مادرانه را با روابط عمومی پیوند زده است، افزود: تمامی رفتارهای ما در محیط کار و خانه، صداقت عملکرد ما و ... هر یک گوشه‌ای از توانایی زنان این سرزمین بوده و همواره اگر وارد محیطی در سر کار شدیم که فشار در آن زیاد بوده و یا راه حلی برای آن وجود نداشت، از جای دیگر شروع می‌کنیم تا به آن راه حل برسیم.
پیرسمساری گفت: نباید با نگاه جنسیتی به کار در جامعه نگاه کنیم بلکه باید به عنوان یک انسان سعی کنیم تا با وجدان کاری، خلوص نیت، نظم و با بصیرت خدمت ارائه دهیم.
محمد طاهری خسروشاهی، رئیس بنیاد ایرانشناسی آذربایجان شرقی نیز در ادامه اظهار کرد: در خصوص جایگاه زن در فرهنگ و متون ایرانی تاکید بسیاری شده و در شاهنامه نیز زنان همپای مردان به مقام پادشاهی ایران رسیده‌اند.
وی افزود: در ایران بعد از اسلام نیز در متون دینی و آیات و احادیث به بزرگداشت زن و حفظ حرمت و حریم آن تاکید شده است و در دوران معاصر به خصوص دوران انقلاب و فرمایشات مقام معظم رهبری نیز که اخیرا در خصوص ارتقای جایگاه زن و انتصابات زنان در امور اداری صحبت کردند، نشان از اهمیت دادن به زنان در جامعه است.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه حضور زنان در بدنه دولت، چندان جدی گرفته نمی‌شود و جا دارد تا توجه ویژه به این ظرفیت داشت.
محمد عزیزی راد، دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های آذربایجان شرقی و مدیرکل روابط عمومی استانداری نیز در ادامه اظهار کرد: حضور بانوان در این جلسه که جزو فعالان ساختارهای اداری و بخش خصوصی هستند، شاهد عینی و سند زنده نقش آفرینی بانوان سرزمین ما است.
وی افزود: این جمع جزو زبدگان حوزه روابط عمومی هستند و تلاش می‌کنند تا به تسهیل امور دولت و آبادانی دولت در استان کمک کنند.
ابراهیم مولایی، رئیس انجمن روابط عمومی آذربایجان شرقی نیز در این نشست، افزایش حضور فعال بانوان در راس روابط عمومی‌های شرکت‌ها و سازمان های استان را نقطه قوتی برای حوزه روابط عمومی استان دانست.
در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری میان انجمن روابط عمومی آذربایجان شرقی و بنیاد ایران نشاسی استاد در راستای گسترش همکاری‌های فیمابین منعقد شد.
انتهای پیام/
زنان ایرانی باید به جایگاهی که دارند، افتخار کنند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار