مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

جریمه ۱۹.۷ میلیارد ریالی وارد کننده کاغذ در تبریز

1402/09/27 - 19:39 - کد خبر: 105008 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: یک شرکت وارد کننده کاغذ در تبریز به علت دریافت ارز و ایفا نکردن تعهد در قبال دریافت آن به پرداخت ۱۹ میلیارد و ۷۷۹ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

به گزارش نصر، صمد حضرتی با بیان اینکه این پرونده با شکایت بانک عامل (تجارت) به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع داده شده بود افزود: پرونده شرکت متخلف بابت دریافت ارز به میزان ۳۷ هزار و ۵۵۸ یورو برای واردات کاغذ چاپ و ایفا نکردن به تعهد در قبال دریافت آن در شعبه ششم تعزیرات حکومتی تبریز رسیدگی شد.
وی اظهار کرد: شعبه رسیدگی کننده با انجام استعلام لازم از بانک پرداخت کننده ارز به پرونده رسیدگی و پس از دریافت دفاعیات متهم با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی لازم دال بر ایفای تعهد، اتهام را محرز دانست و شرکت را به پرداخت جزای نقدی به میزان دو برابر ارزش ریالی ارز مورد تعهد و یک سال محرومیت از فعالیت بازرگانی محکوم کرد.
حضرتی ادامه داد: حکم صادره در شعبه ویژه تجدید نظر قاچاق کالا و ارز استان نیز رسیدگی و قطعی شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به پرونده حمل غیرمجاز سه هزار و ۱۵۰ لیتر گازوئیل به ارزش یک میلیارد و ۶۹۱ میلیون ریال توسط راننده یک دستگاه کامیون در مسیر آذرشهر گفت: این خودرو به علت نداشتن مجوز حمل توسط عوامل انتظامی متوقف و پرونده آن در شعبه ششم تعزیرات حکومتی تبریز رسیدگی و راننده به پرداخت سه میلیارد و ۳۸۲ میلیون ریال جریمه شد.
حضرتی ادامه داد: شعبه رسیدگی کننده پس از دریافت دفاعیات متهم با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی لازم مبنی بر حمل مواد سوختی، اتهام قاچاق را محرز  دانست و وی را به پرداخت جزای نقدی به میزان دو برابر ارزش کالا محکوم کرد.
در نیمه نخست امسال پس از رسیدگی به یک هزار و ۹۲۰ پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز در آذربایجان شرقی، قاچاقچیان به پرداخت بیش از دو هزار و ۲۸۰ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.
 انتهای پیام/
جریمه ۱۹.۷ میلیارد ریالی وارد کننده کاغذ در تبریز منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار