رکوردزنی فروش خودروهای برقی

1402/09/25 - 12:44 - کد خبر: 104899 نسخه چاپی

نصر: فروش مدل‌های انرژی نو در بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان به رکورد یک‌میلیون دستگاه در ماه رسید تا نوامبری شگفت‌انگیز را برای این خودروها رقم بزند. این رقم شامل تمام انواع وسایل نقلیه از جمله الکتریکی‌های باتری‌دار (BEV)، هیبریدی پلاگین‌ها (PHEV) و خودروهای سلول سوختی هیدروژنی (FCEV) می‌شود. در نوامبر، علاوه بر چین، فروش جهانی خودروهای برقی در سطح جهان نیز با رشد مواجه شد.

به گزارش نصر، پیش‌بینی می‌شود با توجه به رشد شتابان این خودروها، مدل‌های مناسب‌تر و ارزان‌‌تری طی دو تا سه سال آینده وارد بازار شود.
فروش جهانی خودروهای الکتریکی باتری‌دار و پلاگین هیبریدی نسبت به سال گذشته ۲۰درصد افزایش یافته، زیرا رشد قوی در آمریکای شمالی و چین فروش کمتر در اروپا را جبران کرده است. فروش این خودروها به رکورد ماهانه ۱.۴ رسید.
به گفته کارشناسان، با وجود احساسات منفی زیاد در بازار، فروش برقی‌ها همچنان به افزایش خود ادامه داده است و انتظار می‌رود که در ماه دسامبر نیز قوی باقی بماند.
برخی از خودروسازان پس از سال‌ها رشد شتابان نگران هستند که فروش مدل‌های الکتریکی در اروپا و مناطق دیگر به سمت کاهش تقاضا پیش برود، زیرا رانندگان منتظر مدل‌های بهتر و ارزان‌تری هستند که دو تا سه سال آینده عرضه می‌شوند.
طبق گزارش رویترز، خودروهای باتری‌دار در سطح جهانی ۷۰درصد و خودروهای پلاگین هیبریدی ۳۰درصد دیگر را در فروش ماه نوامبر در اختیار داشتند. چین ۲۵درصد افزایش فروش داشته، اما در ایالات متحده و کانادا رشد ۴۳درصدی رخ داده است. در اروپا اما شاهد کاهش فروش ۳درصدی نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۲۲ رخ داده است.
انتهای پیام/
رکوردزنی فروش خودروهای برقی روزنامه دنیای اقتصاد

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار