شهردار تبریز خبر داد:

جرم‌انگاری ساخت و ساز غیرمجاز، مطالبه شهرداری‌ها از سران سه قوه

1402/09/21 - 12:08 - کد خبر: 104632 نسخه چاپی

نصر: شهردار تبریز گفت: در راستای مطالبه رفع موانع ساخت وساز مسکن، نامه‌ای با امضای شهرداران کلانشهرها خطاب به سران قوای سه‌گانه کشور تنظیم و خواستار جرم‌انگاری ساخت و ساز غیرمجاز شدیم.

به گزارش نصر، یعقوب هوشیار پیش از ظهر امروز در پانزدهمین اجلاس سازندگان و طراحان اظهار کرد: صنعت ساختمان از سرعت رشد کمتری نسبت به سایر صنایع کشور که مجهز به تکنولوژی‌های روز هستند، برخوردار است.  
وی افزود: دغدغه مشترک مدیریت شهری  و سازندگان و طراحان افزایش کیفیت صنعت ساختمان است.
هوشیار با اشاره به اهمیت کیفیت در صنعت ساخت و ساز خاطرنشان کرد: تصمیمات هیجانی رقم زننده اتفاقات مطلوب در حوزه ساختمان نبوده و نیاز به راهبردهای دقیق وجود دارد.  
وی با بیان اینکه راه تحول و نجات صنعت ساختمان، تعییر نو نگاه و توجه ویژه به متخصصیین این حوزه است، اعلام کرد: ساختمان سازی امروز به متخصصان واکذار نشده و مداخلات زیادی در حوزه مسکن وجود دارد.
شهردار تبریز یادآور شد: برنامه دولت ساخت چهار میلیون مسکن در چهار سال است، ولی بیمه ساختمان را به شدت افزایش داده و حتی در برخی موارد دیگر نیز موانع را رفع نکرده است.
وی اضافه کرد:  توفیق دولت در حوزه مسکن، منوط به سپردن این حوزه به متخصصان  و اعتماد به بخش حرفه‌ای ساختمان است.  
هوشیار مهمترین آورده این همایش را مطالبه متخصصان ساختمان از دولت ها برای رفع موانع معرفی و تاکید کرد: شهرداری تبریز به عنوان یک‌نهاد غیردولتی در مجمع کلانشهر ها استارت این مطالبه گری را زده است.
وی افزود: در راستای مطالبه رفع موانع ساخت وساز مسکن، نامه‌ای با امضای شهرداران کلانشهرها و خطاب به سران قوای سه‌گانه کشور تنظیم و خواستار جرم‌انگاری ساخت و ساز غیرمجاز شدیم.
اجلاس سازندگان و طراحان تبریز با حضور مقامات کشوری، استانی، مدیران و کارشناسان حوزه شهرسازی و معماری به مدت دو روز در مرکز همایش های بین‌المللی خاوران برگزار می شود.
انتهای پیام/
جرم‌انگاری ساخت و ساز غیرمجاز، مطالبه شهرداری‌ها از سران سه قوه منابع محلی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار