رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان خبر داد:

افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی آذربایجان‌شرقی

1402/08/21 - 12:01 - کد خبر: 102718 نسخه چاپی

نصر: رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امروز تا چهارشنبه با توجه به سکون و پایداری نسبی جو، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی استان به ویژه تبریز افزایش می‌یابد.

به گزارش نصر، «محمد امیدفر»، روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره ای در این بازه زمانی جوی پایدار در استان حاکم می شود و کاهش کیفیت هوا در این شهرها دور از انتظار نیست.
وی با بیان اینکه در برخی نواحی استان احتمال بروز غبار محلی وجود دارد، اظهار کرد: تمامی گروه های سنی به ویژه کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی در این مدت از تردد غیرضروری در فضای آزاد به ویژه مناطق آلوده و مرکز شهر خودداری کنند.
رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از بعد از ظهر چهارشنبه نفوذ و فعالیت سامانه بارشی موجب افزایش ابر و در نواحی جنوبی استان، گاهی به صورت رگبار و غرش آذرخش خواهد بود.
امیدفر، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته سراب با دمای یک درجه سانتی گراد زیر صفر و کلیبر با دمای ۹ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در خنک ترین زمان به ۶ درجه بالای صفر رسید.
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تاثیر بادهای سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.
انتهای پیام/
افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی آذربایجان‌شرقی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار