خبر/

اجرای طرح پالایش کتاب‌ در کتابخانه‌های مساجد آذربایجان‌شرقی

1402/07/02 - 16:21 - کد خبر: 100115 نسخه چاپی

نصر: مدیر ستاد کانون‌ های فرهنگی هنری مساجد استان از اجرای طرح پالایش کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد.

به گزارش نصر،رتضی شفیعی عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی در جریان سفر به شبستر با همراهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با حضور در کانون فرهنگی هنری کوثر، مسجد جامع این شهرستان از کتابخانه این کانون بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مرکز قرار گرفت.
وی با بیان اینکه ۷۳ کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان شبستر فعال است که از این تعداد ۳۲ کانون دارای کتابخانه مسجدی هستند، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های ارزشمند موجود در عرصه‌های فرهنگی، قرآنی و هنری در مساجد شهرستان شبستر؛ باید با فعال‌تر شدن کتابخانه‌های مسجدی بروز ظهور بیشتری داشته باشد.
وی افزایش تعداد کانون‌ها و کتابخانه‌های مسجدی در این شهرستان را مورد تأکید قرار داد و افزود: تعداد کانون‌های فرهنگی هنری این شهرستان نسبت به تعداد مساجد شبستر بسیار کم است، از این رو توسعه کانون‌های مسجدی در این منطقه نیازمند همت مضاعف متولیان شهرستان است.
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ادامه دهد: فعالیت کتابخانه‌های مسجدی در جوار کانون‌های فرهنگی هنری یکی از مهمترین عوامل جذب کودکان و نوجوانان به مساجد بوده و خوشبختانه با تلاش‌های انجام یافته درحال حاضر بیش از ۶۰۰ کتابخانه کانونی و مسجدی در سطح استان فعالیت دارد.
وی از اجرای طرح پالایش کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد و گفت: در قالب این طرح تمامی کتب فرسوده، رده خارج و بدون استفاده کتابخانه‌های کانون‌ مساجد استان؛ با کتب جدید و به‌روز جایگزین می‌شوند و در این زمینه هیچ محدودیتی در پالایش کتب وجود ندارد. 
وی در آخر اضافه کرد: قرار است کتابخانه کانون فرهنگی هنری کوثر، مسجد جامع شهرستان شبستر بعد از رکود چند ساله همزمان با سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) فعالیت‌های خود را بار دیگر آغاز کند.
انتهای پیام/
اجرای طرح پالایش کتاب‌ در کتابخانه‌های مساجد آذربایجان‌شرقی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار