معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور؛

کمبود نیرو کار در کشور فراگیر شده است/ فعال کردن مهارت آموزی در مناطق آزاد جدید

1402/06/30 - 11:38 - کد خبر: 99978 نسخه چاپی

نصر: معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: باید بتوانیم یک تجربه موفقی در حوزه مهارت را در نقاط جدید مناطق آزاد ترسیم کنیم.

به گزارش نصر، “مهرداد عظیمی”، در جلسه تخصصی تعامل افزایی با مناطق آزاد که با حضور مدیرعامل منطقه آزاد ارس برگزار شد، اظهار کرد: مردم آذربایجان شرقی، مرزداران غیوری هستند که صفحات ذرینی از تاریخ را در صیانت از مرزهای جغرافیایی کشور به نام خودشان به ثبت رساندند.
وی ابراز کرد: امروز بستر کاملا فراهم است، کارهایی که دولت مورد توجه دارد به عنوان یک مدل موفق از آذربایجان شرقی شروع کنیم.
عظیمی با بیان اینکه راهبرد ما، دیپلماسی مهارت است، تصریح کرد: خوشبختانه وزارت امور خارجه، دیپلماسی مهارت را به عنوان راهبرد دنبال می کند و در دستورکار خود قرار داده است.
وی افزود: منطقه آزاد ارس به عنوان نقطه مرزی که دارای زیرساخت های مناسبی است می تواند مدل موفقی به عنوان پایلوت باشد.
معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ابراز کرد: کارهایی در گذشته انجام شده، اما به مرحله اجرا نرسیده است و ما بایستی کمک کنیم که سایر بخش ها نیز فعال شود.
عظیمی به هفت منطقه آزاد جدید در دستور کار دولت اشاره کرد و گفت: بایستی یک تجربه موفق در حوزه مهارت آموزی جهت گسترش دیپلماسی مهارتی در مناطق آزاد جدید ترسیم کنیم.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه یکی دیگر از راهبردهای جدی ما مراکز جوارکارگاهی است، ادامه داد: توسعه و رونق مراکز جوارکارکاهی ضروری است.
عظیمی با ابراز تاسف از اینکه تب کمبود نیرو کار در کشور فراگیر شده است، تاکید کرد: در اکثر استان‌های کشور، نیاز به نیروی کار ماهر دیده می‌شود و  یکی از علل آن، عدم فرهنگ سازی است، زیرا جوانان به برخی از مشاغل و حرفه ها علاقه‌مند نیستند و نیاز است که با فرهنگ سازی مناسب، جوانان را به سمت و سوی این مشاغل و حرفه ها سوق دهیم.
در ادامه مجید کیانی، مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: آموزش های فنی و مهارتی در تربیت نیروهای فعال، شاغل و کارآمد در بنگاه‌های اقتصادی موجود در منطقه آزاد ارس از آمادگی همه جانبه در راستای پیشبرد اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و ارتباط بین صنعت و مهارت از اهمیت خاصی برخوردار است.
انتهای پیام/
کمبود نیرو کار در کشور فراگیر شده است/ فعال کردن مهارت آموزی در مناطق آزاد جدید سحر مغفرت

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار