عضو شورای شهر تبریز خبر داد:

پیشرفت 70 درصدی سنگفرش صحن جنوبی مقبره الشعرا

1402/06/27 - 08:03 - کد خبر: 99782 نسخه چاپی

نصر: عضو شورای شهر تبریز از پیشرفت فیزیکی 70 درصدی سنگفرش و کفسازی معابر صحن جنوبی مجموعه تاریخی و فرهنگی مقبره الشعرا خبر داد. 

به گزارش نصر، در این بازدید غلامرضا احمدی در سخنانی اقدامات عمرانی شهرداری منطقه 10 در مجموعه فرهنگی تاریخی مقبره الشعرا را ارزشمند و قابل تقدیر دانست و افزود:  از سوی حوزه عمران این منطقه سنگفرش صحن جنوبی مرکزی مقبره الشعرا، ضلع شرقی ، غربی و جنوبی پیرامون موزه احد حسینی  با 5 هزار متر مربع مساحت و 70 درصد پیشرفت فیزیکی با استفاده از سنگ حکمی اسپراخون و همچنین ترکیبی از سنگ قرمز آذرشهر  و سنگ کوبیک در حال اجرا است.
 وی بر ضرورت تسریع روند اجرای پروژه مذکور جهت استفاده مطلوب از فضاهای شهری توسط شهروندان، با توجه به محدودیت فصل کاری تاکید کرد.
 موسی زارعی نیز در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات انجام یافته در این محدوده از مقبره الشعرا تصریح کرد: آبنمای موزیکال مجموعه فرهنگی و تاریخی مقبره‌الشعرا در 3 فاز اجرا می‌شود که فاز اول آن در 200 مترمربع با 85 درصد پیشرفت فیزیکی و با اعتبار یک میلیارد و 400 میلیون تومان در حال تکمیل است فاز دوم بزودی اجرایی خواهد شد و فاز سوم نصب تاسیسات برقی و مکانیکی میباشد که پس از طی برگزاری مناقصه عمومی وارد فاز اجرایی خواهد شد.
شهردار منطقه 10 یادآور شد: مجموعه معاونت فنی و عمرانی بسیج شده تا با تلاش و فعالیت شبانه‌روزی خود بتواند پروژه‌ها را به پایان رسانده و برای بهره‌برداری شهروندان آماده کند.


انتهای پیام/
پیشرفت 70 درصدی سنگفرش صحن جنوبی مقبره الشعرا نصر

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   تبریز   2 ماه پیش  

به جای ایجاد فضای سبز مدرن و زیبا، در حال تبدیل شهر به خرابه ای از بتن و سنگ فرش هستن
پژوهشیار