گزارش/

زوج گردشگر الجزایری- فرانسوی: رسانه‌های غربی درباره ایران ادعاهای دروغ دارند

1402/06/26 - 10:43 - کد خبر: 99750 نسخه چاپی

نصر: زوج گردشگر الجزایری- فرانسوی با اشاره به تبلیغات منفی رسانه های غرب علیه شرایط عمومی ایران، اعلام کردند: علاقه داشتیم خودمان از نزدیک وضع ایران را مشاهده کنیم و برایمان ثابت شد این ادعاها دروغی بیش نیست.

به گزارش نصر، محمد انیس و رحمونی گیزلان که برای نخستین بار و با خودروی شخصی مستقیم از پاریس به تبریز آمده اند، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، از اینکه در این کهن شهر تاریخی و دارای تمدن باستانی به سر می برند، ابراز خرسندی کرده و یادآور شدند: دیدن اثار و ابنیه های تاریخی تبریز برایمان بسیار شگفت آور و فراموش ناشدنی است.
آنها دلیل انتخاب تبریز برای حضور در این شهر را تعریف و تمجید دوستان فرانسوی خود که به این شهر آمده بودند، عنوان کرده و گفتند: بسیار مشتاق بودیم تاریخ و تمدن قدیمی این شهر را از نزدیک ببینیم و در چند روز گذشته از مسجد کبود، بازار تاریخی، ارک علیشاه، موزه قاجار و آذربایجان، عمارت ساعت، مقبره الشعرا، برج یانقین و چند مسجد قدیمی و تاریخی بازدید کردیم.
انیس و گیزلان با بیان اینکه وقتی قصد عزیمت به ایران را داشتند اعضای خانواده مخالفت می کردند، زوج گردشگر دلیل این مخالفت ها را تبلیغات منفی رسانه های غرب علیه ایران دانسته و ادامه دادند: خانواده ما می گفتند ایران به لحاظ امنیتی دارای مشکل است و نباید به این کشور رفت، اما ما معتقد بودیم که مردم ایران مسلمان بوده و مشکلی برایمان پیش نخواهد آمد.
این زوج با اشاره به اینکه در غرب شناخت چندانی از شرایط عمومی ایران وجود ندارد، اظهار کردند: بیشتر مردم هر آنچه رسانه های اروپایی اعلام می کنند، باور دارند، در حالی که باید داخل ایران رفت و واقعیات موجود را از نزدیک مشاهده کرد.بیشتر مردم هر آنچه رسانه های اروپایی اعلام می کنند، باور دارند، در حالی که باید داخل ایران رفت و واقعیات موجود را از نزدیک مشاهده کرد.
آنها از مردم ایران و به خصوص شهر تبریز به عنوان مردمانی دوست داشتنی و بسیار مهمان نواز یاد کرده و ادامه دادند: برخورد آنها با گردشگران خارجی بسیار عالی است و رفتاری برادرانه و بسیار مهربان با ما داشته اند از اینکه با مردم تبریز از نزدیک آشنا شده و نحوه برخوردهای اجتماعی آنها را دیدیم بسیار خرسند هستیم.
انیس و گیزلان که در هتل بوتیک سرخه ای تبریز اقامت دارند، از نوع خدمات دهی و سطح کیفی این مکان به نیکی یاد کرده و گفتند: کارکنان این مجموعه در حد حرفه ای و بسیار مناسب با ما برخورد کرده و امکانات و سرویس دهی آنها در حد عالی است بدون تردید اگر دوباره به تبریز بیاییم در همین محل اقامت می کنیم.
آنها غذاهای لذیذ تبریز را مورد اشاره قرار داده و گفتند: غذاهای این شهر در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و کیفیت آنها برای هر گردشگری می تواند بسیار شگفت آور باشد از جمله کباب های لذیذ و خوشمزه و جوجه کباب ها، انواع دسر و کیک ها و نیز میوه ها که در نوع خود بی مانند هستند.
زوج الجزایر - فرانسوی با ابراز رضایت از اقامت خودشان در هتل بوتیک سرخه ای تبریز، اعلام کردند: اگر نمره نهایی خدمات دهی را ۱۰ در نظر بگیریم ما به این مجموعه به لحاظ نوع خدمات دهی یازده می دهیم.
انیس که در علوم رایانه و گیزلان در مجموعه های آژانس هوایی فرانسه اشتغال دارند، اعلام کردند: بیشتر مردم هر آنچه رسانه های اروپایی اعلام می کنند، باور دارند، در حالی که باید داخل ایران رفت و واقعیات موجود را از نزدیک مشاهده کرد.به طور حتم زمانی که به فرانسه برگشتند درباره زیبایی ها و دیدنی های ایران و تبریز به دوستان خود خواهند گفت تا آنها هم برای سفر به این کشور و شهر زیبا راغب شوند.
این زوج گردشگر برای سفر به تبریز از کشورهایی مثل آلمان، اتریش، مجارستان، صربستان، بلغارستان و ترکیه گذشته و با یک شب اقامت در استانبول از طریق مرز زمینی وارد تبریز شده اند.
آنها قرار است پس از تبریز از شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، کاشان، کرمان، رشت و چند شهر دیگر نیز بازدید کرده و دوباره از طریق تبریز وارد ترکیه و سپس رهسپار پاریس شوند.
به گزارش ایرنا، پس از فروکش کردن کرونا از دو سال قبل و پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم حضور گردشگران خارجی در کشور و آذربایجان شرقی سیر صعودی داشته، به گونه ای که در این دوره میزان ورودی گردشگران خارجی به تبریز رشد ۵۰ درصدی را تجربه کرده است.
آذربایجان شرقی با داشتن بیش از چهار هزار اثر و اماکن تاریخی و تمدنی که 2 هزار و ۲۶ مورد آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است به همراه آثار جهانی بازار مسقف تبریز و مجموعه کلیسای سنت استپانوس حزو مناطق گردشگر پذیر داخلی و خارجی ایران به شمار می رود.
انتهای پیام/
زوج گردشگر الجزایری- فرانسوی: رسانه‌های غربی درباره ایران ادعاهای دروغ دارند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار