دستور کار کمیسیون‌های مجلس اعلام شد؛

وزیر رفاه به کمیسیون انرژی می‌رود، وزیر نیرو به کمیسیون عمران

1402/06/25 - 14:51 - کد خبر: 99722 نسخه چاپی

نصر: نمایندگان عضو کمیسیون های تخصصی مجلس این هفته میزبان تعدادی از وزرا و مقامات ارشد کشور هستند که بر این اساس وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون انرژی و وزیر نیرو در کمیسیون عمران مجلس، حاضر خواهند شد.

به گزارش نصر، دستور کار کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در هفته جاری از یکشنبه ۲۶ تا چهارشنبه ۲۹ شهریور اعلام شد که به شرح زیر است:

کمیسیون اصل ۹۰
کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در روز دوشنبه ۲۷ شهریور با موضوع بررسی نحوه توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و حمایت های دولتی و با حضور معاونان وزارتخانه های جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی و نماینده مرکز پژوهش های مجلس نشست خواهد داشت.

کمیسیون آموزش و تحقیقات
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در روز دوشنبه ۲۷ شهریور نشستی با موضوع بررسی دو فقره تقاضای تحقیق و تفحص تعدادی از نمایندگان محترم از عملکرد مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار می کند.

کمیسیون اجتماعی
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس دوشنبه ۲۷ شهریور در خصوص تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تامین اجتماعی در حوزه انتصابات و نحوه مدیریت شرکت های وابسته نشستی را با حضور مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و بانک رفاه کارگران به منظور بررسی گزارش هیات تحقیق و تفحص پیرامون اقدامات و همکاری دستگاه های مذکور برگزار خواهند کرد.

کمیسیون اقتصادی
کمیسیون اقتصادی مجلس این هفته چند جلسه دارد که بدین شرح است:
دوشنبه ۲۷ شهریور:
۱. بررسی لایحه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران.
۲. بررسی لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مردمی بنگلادش به منظور حذف مالیات مضاعف در مورد مالیات های بر درآمد و جلوگیری از فرار و اجتناب مالیاتی.
سه شنبه ۲۸ شهریور:
بررسی طرح نحوه مدیریت سهام دولت در شرکت مخابرات ایران و تعیین تکلیف ودایع مشترکان.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی
اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این هفته در روز دوشنبه ۲۷ شهریور نشستی با موضوع بررسی لایحه موافقتنامه مقر بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دبیرخانه اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و همچنین بررسی آخرین وضعیت تحولات منطقه قفقاز با حضور دستگاه های ذی ربط خواهند داشت.

کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها
کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ابتدا در روز یکشنبه ۲۶ شهریور با هدف بررسی طرح ها و لوایح ارجاعی به کارگروه های تخصصی با حضور کارشناس مرکز پژوهشها و دستگاه های اجرایی ذی ربط گرد هم می آیند و سپس در جلسه دوشنبه ۲۷ شهریور طرح نحوه تشکیل اجتماعات و برگزاری راهپیمایی ها را با حضور کارشناس مرکز پژوهشها و دستگاه های اجرایی ذی ربط بررسی خواهند کرد.

کمیسیون انرژی
اعضای کمیسیون انرژی در نشست دوشنبه ۲۷ شهریور به بررسی سؤالات سه تن از نمایندگان مجلس از سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور شخص وزیر خواهند پرداخت.

کمیسیون بهداشت و درمان
اعضای کمیسیون بهدشات و درمان مجلس در جلسه دوشنبه ۲۷ شهریور به استماع گزارش دستگاه های اجرایی در خصوص برگزاری مراسم اربعین حسینی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس جمعیت هلال احمر، مسئولان وزارت کشور، نیروی انتظامی و مدیر عامل بیمه میهن خواهند نشست.

کمیسیون صنایع و معادن
اعضای کمیسیون صنایع و معادن در نشست دوشنبه ۲۷ شهریور حادثه دلخراش انفجار معدن طزره دامغان حسب دستور ریاست مجلس شورای اسلامی و استماع گزارش کمیته اعزامی با حضور مسئولان دستگاه‌های مرتبط را بررسی می کنند.

کمیسیون عمران
اعضای کمیسیون عمران در جلسه دوشنبه ۲۷ شهریور میزبان علی اکبر محرابیان وزیر نیرو جهت ارائه گزارش در خصوص تأمین آب شرب در شهرها و روستاها و پاسخگویی به سوالات ۱۱ تن از نمایندگان مجلس خواهند بود.

کمیسیون فرهنگی
کمیسیون فرهنگی در جلسه دوشنبه ۲۷ شهریور گزارش هیات تحقیق و تفحص از وزارت ورزش و جوانان در خصوص فدراسیون سوارکاری را استماع خواهد کرد.

کمیسیون قضائی و حقوقی
اعضای کمیسیون قضائی و حقوقی ابتدا در نشست دوشنبه ۲۷ شهریور طرح حمایت از گزارشگران فساد (اعاده شده از شورای نگهبان) را بررسی کرده و سپس به بررسی طرح یک فوریتی اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز می پردازند.

کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست
کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست نیز در روز دوشنبه ۲۷ شهریور نشست خواهد داشت که در آن ابتدا محمد علی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی و معاونان وی پیرامون موضوعات کشت پائیزه، تولید، صادرات و واردات محصولات کشاورزی اظهار نظر می کنند، سپس با محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص فرایند عملیاتی و اجرایی طرح امنتی غذایی بحث و تبادل نظر خواهند کرد و نهایتا به بررسی و بازنگری در خصوص اخذ مابه التفاوت قیمت شکر صنف، صنعت و گندم مورد استفاده در تولید نشاسته و گلوکز صنایع پالایشگاهی از گندم خواهند پرداخت.
انتهای پیام/
وزیر رفاه به کمیسیون انرژی می‌رود، وزیر نیرو به کمیسیون عمران خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار