وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هویت ایران عزیز با فرهنگ ایثار و شهادت هماهنگ شده است

1402/06/22 - 18:11 - کد خبر: 99654 نسخه چاپی

نصر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی به مناسبت برگزاری کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی و اجلاسیه شهدای هنر و رسانه اظهار کرد: بنای هویت جوامع بشری با ارزش‌ها طراز می‌شود و هویت ایران عزیز نیز با فرهنگ ایثار و شهادت هماهنگ شده است.

به گزارش نصر، در پیام محمدمهدی اسماعیلی آمده است: این فرهنگ ناب در جای جای این سرزمین بزرگ موجب قوام و دوام مردمان آزاده ایران اسلامی بوده و خواهد بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فرمایشی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه "پیام شهیدان حقیقتا پیام بشارت است"، تاکید کرده است: شهادت همان نردبانی است که خاک را به فراز افلاک می‌رساند. شهدا همان امامزاده‌های عشق‌اند و شاهدان حقیقت‌ که در پای حبیب سر از دستار نشناخته و با پای دل در وادی بی‌خویشی قدم نهاده‌اند، دلاورانی که دل و جانشان به رشحات عشق زنده شده و نامشان بر جریده عالم ثبت شده است.
وی می افزاید: در این میان بودند شهدائی که در وادی فرهنگ، هنر و رسانه روحشان را جلا دادند و برای نیل به نهایت جاودانگی، دل به دریای ایثار زدند. شهدای هنرمند و خبرنگار، علاوه بر جانفشانی در راه دین و وطن، زیبایی‌های دفاع مقدس را خلق کردند، آن‌ها را به تصویر کشیدند و ابدی ساختند.
اسماعیلی خاطرنشان کرده است: شعر و ادبیات، هنرهای تجسمی، موسیقی ملی و حماسی، هنرهای نمایشی و تصویری، همه و همه محملی برای تبیین منظومه‌ای بی‌نظیر و فاخر از یک ملت سربلند و به پا ایستاده شدند. این تصویر خلق نمی‌شد مگر به ایثارگری هنرمندانی از جنس نور.
وی متذکر شده است: بزرگداشت یاد و خاطره شهدا تکلیفی بر دوش همه و بویژه بر اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه است و ضرورت دارد آن دلاورمردی‌ها را به تاثیرگذارترین زبان بازگو کنند.
اسماعیلی اظهار کرده است: برگزاری اجلاسیه شهدای هنر و رسانه از سلسله برنامه های کنگره بزرگداشت ده هزار شهید آذربایجان‌شرقی تدبیری است شایسته تا یاد و خاطره شهدای گرانقدر عرصه هنر و رسانه که محصلان مدرسه عشق و دانش‌آموختگان دانشگاه بزرگ تعهد، معنویت، ایمان و ایثار هستند گرامی داشته شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از بانیان و دست‌اندرکاران این رویداد مبارک، اظهار کرده است: از خداوند منان تداوم توفیقات شما عزیزان را در خدمت به فرهنگ غنی شهادت و ایثار خواستارم و امیدوارم که رضایت و شفاعت شهدا توشه آخرتمان گردد. ان شاء الله.
امروز در آستانه برگزاری کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان ‌شرقی" اجلاسیه شهدای هنر و رسانه "در تالار پتروشیمی تبریز در حال برگزاری است.
دومین کنگره ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی آبان ماه امسال برگزار می شود.
انتهای پیام/
هویت ایران عزیز با فرهنگ ایثار و شهادت هماهنگ شده است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار