مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خبر داد:

توزیع یکهزار بسته مهر تحصیلی از محل موقوفات در آذربایجان شرقی

1402/06/21 - 18:02 - کد خبر: 99596 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی از توزیع یکهزار بسته مهر تحصیلی از محل موقوفات در آستانه بازگشایی مدارس در استان خبر داد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی روز سه شنبه در مراسم توزیع بسته‌های مهر تحصیلی آذربایجان شرقی که در مقبره شاه حسین ولی تبریز برگزار شد، اظهار کرد: طرح «مهر تحصیلی» یکی از طرح‌های سراسری سازمان اوقاف در کشور است که سالانه در آستانه بازگشایی مدارس اجرا می‌شود و امسال نیز این طرح با همکاری آموزش و پرورش، کمیته امداد و نیات واقفان خیراندیش در راستای کمک به دانش آموزان نیازمند در استان برگزار شده است.
وی افزود: ارزش هر بسته‌ مهر تحصیلی تهیه شده بیشتر از یک میلیون تومان بوده که با کمک سازمان اوقاف تولید شده است و در اختیار دانش آموزان بنا به سهمیه هر شهرستان قرار می‌گیرد.
وی همچنین با اشاره به تغییر تاریخ هفته وقف در تقویم جمهوری اسلامی، گفت: هفته وقف در سال‌های گذشته همزمان با رحلت نبی اکرم اسلام(ص) اجرا می‌شد اما امسال بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب اسلامی و به پیشنهاد سازمان اوقاف، روز وقف به ۱۶ ربیع الاول و ولادت پیامبر اکرم(ص) به عنوان نخستین واقف جهان اسلامی تغییر یافته است.
حسینی همچنین افزود: بیش از ۸۰۰ نوع نیت خیرخواهانه در عرصه‌های مختلف فکری و فرهنگی شامل اطعام و احسان به فقرا، دارو و درمان، کمک به تحصیل دانش آموزان نیازمند، اهل بیت(ع)، گسترش و معارف دین، اعزام به عتبات عالیات و مشهد مقدس، حتی عرصه حقوق حیوانات و غیره وجود دارد.
انتهتی پیام/
توزیع یکهزار بسته مهر تحصیلی از محل موقوفات در آذربایجان شرقی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار