امیدفر خبر داد:

پیش‌ بینی کاهش دما و بارش‌ های رگباری در آذربایجان‌ شرقی

1402/06/20 - 14:53 - کد خبر: 99532 نسخه چاپی

نصر: رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی به جو منطقه دمای هوا کاهش یافته و بارش‌های رگباری استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش نصر، محمد امیدفر گفت: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی عبور سامانه بارشی از عرض‌های شمالی کشور موجب افزایش ابر، بارش باران به صورت رگبار و غرش آذرخش به ویژه در نواحی شمالی و شرقی و بارش تگرگ و برخورد آذرخش در نواحی مستعد استان آذربایجان شرقی می‌شود.
وی با بیان اینکه این وضع تا اواخر این هفته در استان حاکم می‌شود اظهار کرد: تشدید بارش‌های رگباری موجب آبگرفتگی معابر، جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها می‌شود.
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه وزش باد و تندباد‌های لحظه‌ای در روز‌های دوشنبه و سه شنبه موجب خیزش گرد و خاک می‌شود گفت: احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلو‌های تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد بنابراین محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.
 امیدفر خواستار لغو سفر‌های غیرضروری، عدم اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و پرهیز از صعود به مناطق مرتفع و کوهستانی و انجام فعالیت‌های کوهنوردی عدم پارک خودرو‌ها در کنار درختان فرسوده و انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد مهار آبگرفتگی معابر شد.
انتهای پیام/
پیش‌ بینی کاهش دما و بارش‌ های رگباری در آذربایجان‌ شرقی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار