مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان:

اختصاص بیش از۲۳هزار صندلی قطار فوق العاده تبریز - مشهد برای زائران امام رضا(ع)

1402/06/20 - 12:27 - کد خبر: 99518 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، ۲۳ هزار و ۵۰۰ صندلی قطار فوق العاده برای تسهیل در جابجایی زائران این استان از تبریز به مشهد مقدس از ۱۶ تا ۳۱ شهریور اختصاص یافت.

به گزارش نصر، «محمدرضا قربانی» روز دوشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه این اقدام به مناسبت ایام صفر به خصوص ۲۸ صفر انجام شده است، افزود: اداره کل راه آهن منطقه آذربایجان امسال نیز همانند سال های گذشته اقدام به برقراری قطارهای فوق العاده کرده و به طور متوسط تعداد ۲ رام قطار به صورت روزانه در مسیر تبریز به مشهد و بالعکس برای این ایام برنامه ریزی کرده است.
وی اظهار کرد: تمهیدات لازم برای ارایه خدمات به مسافران و زائران در نظر گرفته شده و از تمام ظرفیت‌های این اداره کل برای خدمات‌رسانی بهتر و مطلوب‌تر به زائران بارگاه رضوی استفاده می شود.
مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان با تاکید بر اینکه افزایش سطح کیفی و رضایت‌مندی زائران در طول مسیر در دستور کار است، گفت: سامان‌دهی و نظافت واگن های مسافری و ایستگاه ها، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر انجام‌ شده است.
قربانی، با بیان اینکه تلاش می شود علاوه بر افزایش رضایت‌مندی، زمینه افزایش جذب و ماندگاری مسافر ریلی فراهم شود، ادامه داد: ۱۰۰ درصد ظرفیت ایجاد شده برای این ایام در اختیار مردم و هیات های مذهبی استان های آذربایجان شرقی و غربی قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، نخستین خط راه آهن ایران یک قرن قبل در حد فاصل تبریز تا بندر شرفخانه دریاچه ارومیه توسط روس ها ساخته شد.
راه‌آهن آذربایجان به عنوان یکی از نواحی نوزده‌گانه راه‌آهن ایران در محورهای تبریز - میانه، تبریز- جلفا، تبریز- رازی، مراغه - ارومیه و در آینده نزدیک میانه - بستان آباد فعال است و خطوط ریلی این ناحیه به حدود یک هزار و یکصد کیلومتر می رسد.
راه‌آهن آذربایجان به استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل خدمت‌رسانی می‌کند.
انتهای پیام/
اختصاص بیش از۲۳هزار صندلی قطار فوق العاده تبریز - مشهد برای زائران امام رضا(ع) خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار