مدیر مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان؛

۴۰درصد ناباروری ها مربوط به عامل مردانه است

1402/06/19 - 15:30 - کد خبر: 99486 نسخه چاپی

نصر: مدیر مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با بیان اینکه درمان ناباروری زوجین در این مرکز با استانداردهای جهانی برابری می کند، گفت: عامل مستقیم ۲۰ درصد از موارد ناباروری زوجین فاکتور(عامل) مردانه بوده و ۲۰ درصد هم فاکتور مردانه مشترک با عامل زنانه است در مجموع ۴۰ درصد ناباروری‌ها به فاکتور مردانه بستگی دارد و ۶۰ درصد بقیه زنانه است.

به گزارش نصر، صغری حسینی اقدم روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی تبریز جزو مراکز پیشرو در ارائه خدمات درمان ناباروری، ژنتیک و تشخیص بیماری‌های ژنتیکی قبل از تولد بوده و درصد موفقیت درمان‌ ناباروری در این مرکز با استانداردهای جهانی همسان است.
وی از فعال بودن واحد تخصصی سلامت مردان با ارائه خدمات متنوع در این مرکز و استفاده از روش‌های نوین برای افزایش قدرت باروری مردان خبر داد و افزود: در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی تبریز بخش‌های جنین شناسی، مامایی، درمان ناباروری، آندرولوژی (ناباروری مردان)، اورولوژی، سلول درمانی و ایمنی تراپی فعال است.
حسینی اقدم اظهار کرد: واحد تخصصی سلامت جنسی مردان با بهره گیری از فوق تخصص آندرولوژی ( ناباروری مردان) به طور روزانه فعالیت دارد تا به افرادی که به خاطر مشکلات مردانه از فرزندآوری محروم هستند، کمک کرده تا صاحب اولاد شوند.
وی با اشاره به علل ناباروری در زوجین، گفت: ناباروری در میان زوجین به فاکتورهای زنانه و مردانه بستگی دارد بر این اساس در واحد تخصصی مردان علل ناباروری بررسی و خدمات به بیماران ارائه دهیم.
حسینی اقدم یاداور شد: ارایه خدمات به مردان نابارور که در نمونه آنها هیچ اسپرمی وجود ندارد و کاندید اهدای جنین از طرف مراکز درمانی دیگر شده‌اند، مقدور است.
حسینی اقدم گفت: در واحد تخصصی سلامت مردان، بر روی مردانی که در آزمایش اسپرم آن‌ها هیچ اسپرمی دیده نمی‌شود متمرکز شده و با روش جدید انجام عمل جراحی میکروتسه که تا به حال در شمالغرب کشور انجام نگرفته است، مردان نابارور را به سمت بچه دار شدن سوق می دهیم.
به گفته وی پیش از این بیشتر از روش جراحی تسه معمولی استفاده می‌شد اما در روش میکروتسه، بر اساس بیماری زمینه‌ای بین ۱۵ تا بیش از ۵۰ درصد متفاوت است.
مدیر مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی از ارائه خدمات به هشت هزار نفر از شهروندان و زوجین نابارور از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: تمامی روش‌های نوین درمان ناباروری مانند فریز تخمک، فریز اسپرم وخدمات، IVF، IUI، رحم اجاره ای، تخمک اهدایی و جنین اهدایی در این مرکز ارائه می شود.
انتهای پیام/
۴۰درصد ناباروری ها مربوط به عامل مردانه است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار