براساس اعلام مرکز آمار؛

اجاره بهای مسکن ۲۴.۹ درصد افزایش داشته است

1398/09/30 - 13:14 - کد خبر: 9915 نسخه چاپی

نصر: براساس اعلام مرکز آمار قیمت مسکن در تابستان امسال ۳.۷ درصد نسبت به فصل بهار افزایش یافت.

به گزارش نصر، براساس اعلام مرکز آمار، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در تابستان ۹۸ در کل کشور سه میلیون و ۶۳۵ هزار تومان با میانگین مساحت ۲۶۷ مترمربع بوده است، که نسبت به فصل قبل ۹.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۱۰.۷ درصد افزایش داشته است.
متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور سه میلیون و ۶۶۳ هزار و ۲۰۰ تومان با میانگین مساحت ۱۰۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۳.۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶۴.۶ درصد افزایش داشته است.
متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۱۳۵ هزار و ۱۱ تومان با میانگین مساحت ۹۹ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۳ سال بوده است، که نسبت به فصل قبل ۶.۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۴.۹ درصد افزایش داشته است.
بر اساس این گزارش، کارشناسان معتقد هستند با رونق ساخت و ساز مسکن، افزایش قیمت مسکن تا حد زیادی متوقف شده و قیمت ها متعادل تر خواهد شد.
 انتهای پیام/
اجاره بهای مسکن ۲۴.۹ درصد افزایش داشته است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار