مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل؛

دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صرف تکمیل سد احمدبیگلو مشگین‌شهر شد

1398/09/30 - 09:35 - کد خبر: 9880 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل سد و شبکه آبیاری اصلی (وزارت نیرو) و شبکه فرعی آبیاری (وزارت جهاد کشاورزی) احمدبیگلو در شهرستان مشگین‌شهر هزینه شده است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، عباس جنگی مرنی جمعه در بازدید استاندار اردبیل از سد احمدبیگلو با اشاره به آماده بودن این سد و شبکه آن برای افتتاح افزود: بهره‌برداری رسمی از این پروژه موجب رونق کشاورزی شده و شاهد توسعه کشاورزی و به تبع آن رشد اقتصادی  منطقه خواهیم بود.

وی بهره‌برداری بهینه از پتانسیل منابع آب، استفاده از آب‌های نابهنگام رودخانه مشگین‌چای، توسعه کشاورزی با قابلیت آبیاری بیش از دو هزار هکتار از اراضی و توسعه و ایجاد امکانات گردشگری را از اهداف این پروژه ذکر کرد.
وی  با اشاره به مشخصات سد نیز گفت: سد احمدبیگلو از نوع خاکی با هسته رسی با حجم تنظیمی ۱۸.۲۵ میلیون متر مکعب احداث شده است.
جنگی افزود: از آب سد احمدبیگلو، ۲.۷۵ میلیون متر مکعب برای تامین آب شرب شهرستان مشگین‌شهر، ۲.۸۷ میلیون مترمکعب برای توسعه صنعت، ۲.۸۰ میلیون مترمکعب برای محیط زیست و ۱۰.۵ میلیون مترمکعب هم برای توسعه کشاورزی منطقه تخصیص خواهد یافت.

همزمان با احداث سد، شبکه‌های آبیاری اصلی و فرعی پایاب آن به میزان دو هزار و ۳۵ هکتار نیز اجرا شده و آماده افتتاح و بهره‌برداری می‌باشد.
سد مخزنی احمدبیگلو در فاصله ۱۸ کیلومتری غرب شهرستان مشگین‌شهر و بر روی رودخانه مشگین‌چای با اعتبار صندوق توسعه ملی  احداث شده است.
انتهای پیام/
دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صرف تکمیل سد احمدبیگلو مشگین‌شهر شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار