در دیدار پادشاه مالزی؛

روحانی: حل مشکلات جهان اسلام بدون همبستگی کشورهای اسلامی مقدور نیست

1398/09/27 - 17:25 - کد خبر: 9793 نسخه چاپی

نصر: رییس جمهوری با بیان اینکه حل مشکلات جهان اسلام بدون همبستگی و همکاری کشورهای مسلمان مقدور نیست، گفت: فلسطین از زخم‌های مزمن جهان اسلام است که در اجلاس سران کوآلالامپور باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی که برای شرکت در اجلاس سران کوالالامپور در مالزی به سر می برد، روز چهارشنبه در دیدار با «سلطان عبدالله» پادشاه مالزی با قدردانی از اقدام به موقع نخست وزیر این کشور در برگزاری کنفرانس کوالالامپور به منظور بررسی مشکلات جهان اسلام، سه موضوع فلسطین، دخالت قدرت‌های بزرگ در مسائل داخلی مسلمانان، و ضرورت پیشرفت‌های علمی و اقتصادی را مهم‌ترین موضوعات جهان اسلام دانست.
روحانی با تاکید بر اینکه حل این مشکلات بدون همکاری و همبستگی میان کشورهای اسلامی مقدور نیست، به آوارگی هفتاد ساله فلسطینیان اشاره کرد و گفت: فلسطین از زخم‌های مزمن جهان اسلام است و این موضوع باید به طور جدی در کنفرانس کوالالامپور مورد توجه قرار گیرد.
«سلطان عبدالله» پادشاه مالزی نیز با قدردانی از حضور دکتر روحانی در اجلاس سران کوالالامپور، حضور ایشان را باعث ارتقای سطح اجلاس دانسته و آرزو کرد این اجلاس موجب خیر و برکت برای امت اسلامی باشد.
در این دیدار همچنین روابط دوجانبه ایران و مالزی نیز مرور شده و طرفین بر ضرورت گسترش این روابط به خصوص در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و مردمی تاکید کردند.
پادشاه مالزی همچنین حضور دانشجویان ایرانی در آن کشور را از نقاط قوت روابط دو کشور دانست و اهتمام دولت مالزی برای ایجاد شرایط مساعد اقامت و تحصیل برای آنان را مورد تاکید قرار داد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به دعوت «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی برای شرکت در اجلاس سران کوالالامپور ۲۰۱۹ به مالزی سفر کرده و قرار است روز جمعه نیز عازم ژاپن شود تا با «آبه شینزو» نخست وزیر این کشور درباره توسعه روابط دوجانبه تهران – توکیو دیدار و گفت‌وگو کند.  
انتهای پیام/
 روحانی: حل مشکلات جهان اسلام بدون همبستگی کشورهای اسلامی مقدور نیست خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار