مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر؛

هر زندانی ۲۰ برابر یک دانش‌آموز هزینه دارد

1398/09/27 - 10:04 - کد خبر: 9699 نسخه چاپی

نصر: مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر در زنجان گفت: با پیشگیری از گرایش افراد به آسیب‌های اجتماعی از کودکی به خصوص دوران مدرسه می‌توان هزینه‌های بسیاری را در آینده کاهش داد چراکه بر اساس آمارها هر زندانی 20 برابر یک دانش‌آموز هزینه به جامعه تحمیل می‌کند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، عباس عزیزخانی شامگاه سه شنبه در همایش یاریگران زندگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، با اشاره به روش‌های صحیح فرزند پروری، اظهار کرد: پژوهش‌های مختلفی در این زمینه انجام شده که نشان می‌دهد بیش فعالی در کودکان ارتباط مستقیم با بزهکاری آنها در آینده دارد.
وی خاطرنشان کرد: خانواده‌های بسیاری از کودکان بیش‌فعال سبک تربیتی سختگیرانه و استبدادی دارند و به عواطف و احساسات او اهمیت نمی‌دهند.
این مسؤول تصریح کرد: بهترین سبک تربیت خانوادگی سبک دموکراسی قانون‌مدار است که انضباط و قانون از کودکی در کنار رکن اساسی محبت و صمیمیت باید وجود داشته باشد.
عزیزخانی یادآور شد: در خانواده‌های استبدادی که اطاعت بی چون و چرا از فرزند می‌خواهند و به علایق او توجه ندارند کودک در سنین بالاتر به انواع آسیب‌های اجتماعی گرایش پیدا کند.
وی بیان کرد: در برابر خانواده‌های سخت‌گیر، خانواده‌های سهل‌گیر قرار دارند که فرزندان را بدون نظم و قانون پرورش می‌دهند که این افراد در آینده پرخاشگر و به طور معمول نافرمان مدنی خواهند بود.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر یادآور شد: آسیب‌های نوپدید که فضای مجازی نمونه‌ای از آن است در کمین فرزندانی است که با شیوه‌های سهل گیرانه و سختگیرانه تربیت شده‌اند.
وی تاکید کرد: در زمینه پیشگیری از بزهکاری راهکارهای مختلفی وجود دارد و اولین قدم این است که خود والدین باید الگوی عملی خوبی باشند.

عزیزخانی خاطرنشان کرد: برقراری ارتباط بهینه و درک احساسات و گوش دادن فعالانه و شرکت در فعالیت های مختلف فرزندان مهمترین نکات در تربیت آنهاست.
وی بااشاره به اینکه با آموزش می‌توان مانع از رشد آسیب های اجتماعی شد، افزود: آموزش و پرورش به عنوان متولی اصلی آموزش خود را موظف به آموزش و یادآوری نکات مهم تربیتی به والدین می‌داند.
این مسؤول ابراز کرد: بدلیل دیربازده بودن فعالیت‌های آموزش و پرورش، این ارگان در جذب اعتبار مشکل دارد ولی دیر بازده بودن نباید عامل بی توجهی باشد و امید است با تحقیق و پژوهش، آموزش و پرورش پویا داشته باشیم.
در این مراسم رییس اداره تحقیق و پژوهش اداره کل آموزش و پرورش، افزود: همواره جوانان و نوجوانان در تمام امور و فعالیت‌ها پیشگام هستند.

باباخانی تاکید کرد: امروزه آسیب‌هایی که در پی استفاده ناصحیح از فضای مجازی وجود دارد نوجوانان و جوانان ما را تهدید می‌کند.
این مسؤول با اشاره به اینکه خودشناسی یکی از عوامل تأثیرگذار در مقابله با آسیب‌های اجتماعی، خاطرنشان کرد: گسترش تکنولوژی موجب تحول اندیشه‌ها شده و وظیفه متخصصان آموزش و پرورش تجهیز نوجوانان در برابر این تغییرات است.
در پایان این مراسم از فرهنگیان پژوهشگر تجلیل و نمایشگاه آثار پژوهشی آموزش و پرورش افتتاح شد.
انتهای پیام/
هر زندانی ۲۰ برابر یک دانش‌آموز هزینه دارد خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار