خبر/

جریمه ۵۴۲ میلیون ریالی قاچاقچی دام زنده در شبستر

1398/09/26 - 11:39 - کد خبر: 9626 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: متهم قاچاق ۳۸ راس دام زنده در شبستر به ۵۴۲ میلیون ریال جریمه در حق دولت محکوم شد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، سیداحد یوزباشی، روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: این تعداد گوسفند قاچاق در بازرسی پلیس آگاهی شهرستان کشف شد که پس از تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی شبستر ارسال شد و در شعبه قاچاق کالا و ارز مورد رسیدگی قرار گرفت.
وی اظهار کرد: دام مکشوفه به انبار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تحویل داده و پس از بررسی کارشناسان مشخص شد که این گوسفندان از نوع ایرانی هستند.
 مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی گفت: جهادکشاورزی شبستر در پاسخ به استعلام تعزیرات حکومتی قیمت هر کیلوگرم گوسفند زنده را ۳۸۰ هزار ریال اعلام کرد و بر این اساس ارزش ریالی دام های قاچاق ۵۴۲ میلیون ریال برآورد شد.
یوزباشی، ادامه داد: با توجه به اینکه متهم مجوز حمل دام از اداره دامپزشکی شهرستان مبدا را نداشته و فاقد سند حمل بار از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بود، قاچاق وی محرز و مسلم تشخیص داده شد.
وی یادآوری کرد: طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز علاوه بر ضبط ۳۸ راس گوسفند مکشوفه به نفع دولت، متهم به پرداخت جریمه نیز در حق صندوق دولت محکوم شد.

انتهای پیام/
جریمه ۵۴۲ میلیون ریالی قاچاقچی دام زنده در شبستر خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار