عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی؛

جایگاه کشتی ایران قهرمانی المپیک است

1398/09/25 - 11:14 - کد خبر: 9533 نسخه چاپی

نصر: عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی گفت: شرایط کنونی به هیچ عنوان در اندازه کشتی کشورمان نیست چرا که جایگاه ایران قهرمانی جهان و المپیک است. برای رسیدن به این هدف باید به «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کمک کنیم.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، «محمدرضا طالقانی» در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: در کشتی به خاطر فرهنگ و یا تعصب، گاهی اوقات از حضور افراد استفاده و یا سوءاستفاده می‌کنند.
من نیز از ۴۵ سال گذشته همواره سعی کردم به عنوان یک یار و دوست در کنار ورزش باشم و به خاطر همین عشق و علاقه است که در کشورم ماندم تا در هر جایی هستم به اندازه خیلی کوچک مثمرثمر باشم.
وی اظهار داشت: با همه وجود همواره آماده خدمت به کشورم هستم و در همین راستا احساس کردم اگر کاری از دستم بر می‌آید دوباره برای کشتی کشورم انجام دهم.
دبیر از قهرمانان خوب کشورمان است و او را از زمانی که در وزن ۳۷ کیلوگرم کشتی می‌گرفت به خاطر دارم.
او دست رفاقت و کمک به سویم دراز کرد و من هم تا این لحظه اگر احساس کنم که کاری از دستم برمی‌آید، به اندازه بضاعتم در کنار کشتی هستم.
رییس اسبق فدراسیون کشتی خاطر نشان کرد: به همین دلیل رییس فدراسیون برای حضورم در هیات رییسه صحبتی با من داشت و خود او به عنوان یک انسان که دارای عناوین قهرمانی جهان و المپیکی است و در زمینه تحصیلات در بالاترین مدارج علمی قرار دارد در نهایت احساس کردم که در کنارش باشم و وزیر ورزش و جوانان نیز با محبتی که داشتند حکم من را به عنوان یکی از اعضا هیات رییسه فدراسیون صادر کردند و اکنون در خدمت کشتی هستم.
وی ادامه داد: امیدوارم به اندازه ذره‌ای در کمک کردن به کشتی کشورمان که از جایگاه والایی در کشور دارد، به اوج همیشگی برسد.
طالقانی خاطر نشان کرد: شرایط کنون کشتی کشورمان، اندازه ما نیست. اندازه و جایگاه کشتی ایران قهرمانی جهان و المپیک است و همگی باید به برنامه‌های دبیر کمک کنیم. کار بسیار سخت است و باید کشتی کشورمان را به جایگاهی برسانیم که ملی‌پوشان در بازی‌های المپیک مدال‌های درخشانی کسب کنند.
وی ادامه داد: یک مدال طلای المپیک تاثیر زیادی در جامعه خواهد داشت و به نظرم باید بخشی بودجه‌ای را که خرج مبارزه با مواد مخدر می‌کنند، خرج ورزش کنیم. کسانی که روی به اعتیاد می‌آورند با ورود به ورزش متوجه خواهند شد که چقدر این عرصه زیبا و قشنگ است.
طالقانی  بیان داشت: تاکنون پنج مرتبه در جاهای مختلف من را بیرون کردند. آنهایی که این کار را کردند کور شوند، چرا که وقتی سر کوچه هم می‌روم به دلیل عشق و علاقه مردم، مشکل دارم و این نشان می‌دهد کاری که برای مردم انجام می‌دهیم گم نمی‌شود و اکنون نیز با یک سوت فدراسیون کشتی دوباره در خدمت این رشته هستم.
وی در خصوص مشکلات مالی فدراسیون نیز گفت: هر رییس فدراسیون جدیدی که می‌آید به طبع برای اجرای برنامه‌های خود به بودجه نیاز دارد و بدهی‌هایی نیز می‌ماند و البته فدراسیون کشتی در کنار خود حامیان مالی دارد که بهترین‌ها از بین آنان انتخاب خواهند شد و به کمک کشتی خواهند آمد  و البته وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک نیز همیشه در کنار کشتی هستند.
عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی در عین حال خاطر نشان کرد: اگر مدال المپیکی می‌خواهیم به اندازه مدال المپیکی به رشته‌ها نگاه کنیم؛ نه تنها به کشتی بلکه به همه رشته‌ها و البته کشتی در این راه سردمدار و چراغ ورزش کشورمان است و بیشترین سهم را در کنار وزنه‌برداری در کسب مدال‌ها در ادوار مختلف المپیک برای کشورمان داشته است و البته در کنار این دو رشته، تکواندو و دوومیدانی نیز مدال‌هایی گرفته‌اند.
اما در حال حاضر این کشتی است که باید جور همه رشته‌ها را بکشد و به همین دلیل نگاه باید ویژه باشد.
وی یادآور شد: ورزشکاران رشته کشتی از ورزشکاران خوب و با اخلاق جامعه ورزشی هستند. کشتی رشته‌ای بسیار سخت و طاقت‌فرساست چرا که برای ۶ دقیقه مبارزه باید ماه‌ها تمرین کرد.
در حال حاضر کشتی‌گیران جوان و خوبی در اردوهای تیم ملی هستند و اگر قدر فرصت‌ها را بدانیم اطمینان دارم که موفق خوهیم شد.
انتهای پیام/
جایگاه کشتی ایران قهرمانی المپیک است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار