مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل؛

برف و کولاک مانع از افتتاح پایگاه جاده‌ای هلال احمر خلخال شد

1398/09/21 - 16:22 - کد خبر: 9317 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: شرایط جوی و آب و هوایی حاکم بر خلخال مانع از افتتاح بزرگترین پایگاه امداد و نجات جاده‌ای کشور در گردنه الماس واقع در جاده خلخال - اسالم خلخال شد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، رامین معبودی امروز در بازدید از عملیات اجرایی این پروژه افزود: پایگاه امداد نجات جاده‌ای و بین‌شهری الماس خلخال برابر با برنامه زمان‌بندی شده قرار بود قبل از فرارسیدن زمستان امسال مورد بهره‌برداری قرار بگیرد که شرایط آب و هوایی حاکم بر گردنه الماس و بارش برف و کولاک مانع شد.

وی اظهارکرد: این پایگاه بزرگترین پایگاه جاده‌ای احداث شده جمعیت هلال احمر کشور در استان اردبیل است که با افتتاح آن در کنار فراهم شدن زمینه آسایش و رفاه امدادگران ، سطح خدمات امدادی ارائه شده به مسافران جاده خلخال - اسالم و پونل بیشتر خواهد شد.

معبودی گفت: این پروژه با زیربنای ۸۸۰ مترمربع در ارتفاع دو هزار و ۳۰۰ متری از سطح دریا با قابلیت مقابله با تندبادهای با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر ساعت با سازه‌های با قدرت و مقاومت زیاد طراحی شده است.

وی با بیان اینکه برای تامین اعتبارات مورد نیاز اجرای این پروژه تلاش زیادی شده ، تشریح کرد: برای تکمیل و بهره‌برداری از ساختمان پایگاه امداد و نجات جاده‌ای گردنه الماس خلخال ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده و ۳۰ میلیارد ریال و در مجموع ۳۷ میلیارد ریال تا زمان بهره‌برداری هزینه خواهد شد.

وی از گردنه الماس خلخال به عنوان سخت‌ترین گردنه استان اردبیل یاد کرد و گفت: با توجه به ضرورت احداث پایگاه با امکانات مناسب برای اسکان موقت و اضطراری مسافران در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک، احداث این پایگاه از گذشته مورد توجه جمعیت هلال احمر استان اردبیل بود.

حجت‌الاسلام عبدالاحد بابایی، رییس جمعیت هلال احمر خلخال نیز در این بازدید گفت: احداث این پایگاه با هدف امدادرسانی به خودروهای عبوری جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای تکمیل آن با تمام توان تلاش خواهد شد.

وی افزود: عملیات اجرایی ساخت بزرگترین پایگاه امداد جاده‌ای جمعیت هلال احمر استان اردبیل در گردنه الماس از سال ۹۵ آغاز شده است.

وی گفت: در حال حاضر ۱۹ امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خلخال در پایگاه قدیمی گردنه الماس که بخشی از ساختمان راهدارخانه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان است، مستقر هستند.

گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم با ارتفاع دو هزار و ۳۰۰ متر از سطح دریاهای آزاد یکی از گردنه‌های سخت ، برف و کولاک‌گیر کشور است که بواسطه وزش بادهایی با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حتی در مواقع صاف بودن آسمان و قطع بارش‌های برف بروز کولاک‌های شدید برف همراه با یخبندان سطح جاده و محدودیت دید مشکلات زیادی برای رانندگان ایجاد می‌کند.

شهرستان خلخال ، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می‌کند، جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل دو راه ارتباطی استان‌های اردبیل و گیلان می‌باشد.

۲۳ کیلومتر از مسیر ۷۰ کیلومتری جاده خلخال - اسالم در حوزه استحفاظی و راهداری اداره راه و شهرسازی خلخال و ۴۷ کیلومتر نیز در حوزه گیلان واقع شده است.
انتهای پیام/
برف و کولاک مانع از افتتاح پایگاه جاده‌ای هلال احمر خلخال شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار