مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی خبر داد:

نصب صندوق مکانیزه فروش در ۶۵ درصد مطب پزشکان آذربایجان‌غربی

1398/09/21 - 13:33 - کد خبر: 9297 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی گفت: صندوق مکانیزه فروش در ۶۵ درصد مطب پزشکان استان نصب شده که رقم قابل توجهی نسبت به میانگین کشوری است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، حسن کوماسی امروز در جمع مدیران امور مالیاتی شهرستان خوی افزود: این میزان با وجود مقاومت و مخالفت صورت گرفته در آذربایجان‌غربی محقق شده و روند نصب همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: صندوق مکانیزه فروش تنها یکی از ابزارها برای کنترل پرداخت مالیات بوده و ابزارهای دیگری هم در این زمینه وجود دارد تا همه مکلف به پرداخت مالیات باشند.

وی بیان کرد: در صورت تمکین‌نکردن به قانون در این خصوص، علاوه بر اخذ مالیات، مودی جریمه می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی از وصول هفت هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال مالیات در استان طی سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امسال همچنین یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده در استان وصول و بین ۴۷ شهرداری و دو هزار دهیاری و روستاهای بدون دهیاری برای اجرای طرح‌های عمرانی و آبادانی شهرها و روستاها توزیع شده است.

بنا به این گزارش، براساس توافق سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی استفاده از کارتخوان برای افرادی که در حرفه پزشکی مشغول فعالیت هستند، الزامی است ولی برخی پزشکان به دلایل متعددی از جمله درآمدهای قابل توجه از استفاده کارتخوان در مطب های خود امتناع می کنند.

انتهای پیام/
نصب صندوق مکانیزه فروش در ۶۵ درصد مطب پزشکان آذربایجان‌غربی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار