خبر/

سهمیه بازیکنان خارجی مشخص شد

1402/02/31 - 11:15 - کد خبر: 92809 نسخه چاپی

نصر: هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال تعداد بازیکنان خارجی بیست و سومین دوره لیگ برتر فوتبال را مشخص کرد که از ۳+۱ به ۶+۱ افزایش یافته است.

به گزارش نصر، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال روز جمعه از موافقت هیات رئیسه سازمان لیگ با افزایش سهمیه بازیکنان خارجی باشگاه‌های لیگ برتری خبر داد. همچنین این قانون پس از تصویب در هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال باید در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب شود.
در همین راستا پیگیری‌های مشخص کرد که قرار است سهمیه‌ بازیکنان خارجی از ۴ بازیکن خارجی (شامل یک بازیکن با ملیت آسیایی) به ۷ بازیکن خارجی (شامل یک بازیکن با ملیت آسیایی) افزایش پیدا کند.
این قانون در شرایطی تغییر می‌کند که در فصل ۲۴-۲۰۲۳ لیگ قهرمانان آسیا هم تعداد مجاز بازیکنان خارجی افزایش یافته است. در آیین‌نامه فصل جدید این رقابت‌ها محدودیتی در ثبت بازیکن خارجی وجود ندارد اما از بین آن‌ها، تنها ۶ بازیکن با ملیت خارجی شامل یک بازیکن با ملیت آسیایی می‌توانند در لیست ۲۳ نفری هر بازی حضور داشته باشند.
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال علت این تصمیم را افزایش بی‌رویه قیمت بازیکنان داخلی و کنترل بازار در فصل نقل و انتقالات بیان کرده است.
انتهای پیام/
سهمیه بازیکنان خارجی مشخص شد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار