کارشناس سازمان هواشناسی؛

جمعه، بیشتر مناطق کشور بارانی است

1398/09/21 - 10:15 - کد خبر: 9253 نسخه چاپی

نصر: یک کارشناس سازمان هواشناسی می‌گوید فردا (روز جمعه) یک سامانه بارش وارد کشور می‌شود و بیشتر مناطق کاهش دما و بارش باران خواهند داشت.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، فریبا گودرزی روز پنجشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: امروز (پنجشنبه)، شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده دارد.
وی ادامه داد: به تدریج از اواخر وقت امشب سامانه بارش بعدی از سمت غرب وارد کشور می‌شود و نواحی غربی کشور بارش پراکنده باران و برف را به همراه دارد. این سامانه روز جمعه در کشور فعال است و بارش باران و برف در غرب، دامنه های زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز اتفاق می‌افتد. ضمن اینکه جنوب غرب و جنوب کشور نیز با رگبار باران و گاهی با رعد و برق همراه است.
این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: بعد از ظهر جمعه بارش‌ها به مرکز و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق می‌رسد. همچنین در روز شنبه شمال استان سیستان و بلوچستان و جنوب استان بوشهر شاهد بارندگی خواهد بود. در روز یکشنبه شمال غرب با بارش پراکنده و سایر مناطق با جوی آرام همراه است.
گودرزی اضافه کرد: در روز دوشنبه سامانه بارشی جدید از سمت جنوب به کشور وارد و بارش‌ها در جنوب کشور آغاز می‌شود.

تهران صاف تا کمی ابری
تهران امروز صاف تا قسمتی ابری و در مسیرهای پرتردد همراه با غبار محلی را است و بیشینه دما به ۱۱ درجه سانتی گراد می‌رسد. در روز جمعه تهران بارش باران دارد و دما به ۹ درجه سانتی گراد خواهد رسید.
امروز سردترین شهر شهرکرد با دمای هشت درجه سانتی گراد زیر صفر و گرمترین شهر بندرعباس با دمای ۲۵ درجه سانتی گراد است.
انتهای پیام/
جمعه، بیشتر مناطق کشور بارانی است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار