خبر/

بارش برف عشایر کلیبر را با مشکل مواجه کرد

1402/02/25 - 16:02 - کد خبر: 92507 نسخه چاپی

نصر: بارش برف در پنجاه و ششمین روز از فصل بهار در ارتفاعات کلیبر، عشایر این منطقه را غافلگیر و با مشکلاتی مواجه کرد.

به گزارش نصر، فرماندار کلیبر روز دوشنبه در بازدید از مناطق ییلاقی یارولوجه به خبرنگاران گفت: به دنبال سرمای هوا و بارش برف در ارتفاعات کلیبر، عشایر این شهرستان که در منطقه حضور داشتند با مشکلاتی از جمله تامین علوفه دام مواجه شدند.
میرحسین بهادری اظهار کرد: در همان ساعات اولیه با هماهنگی صورت گرفته با مدیر کل مدیریت بحران استانداری، دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان از قبیل هلال احمر و امور عشایر برای بررسی موضوع در منطقه حضور یافتند.
وی خاطرنشان کرد: عشایر منطقه که به دلیل خشکسالی، کوچ بهاره خود را به مناطق ییلاقی پیش از موعد آغاز کرده بودند با بارش سنگین برف با مشکلات زیادی روبرو شدند.
فرماندار کلیبر با تاکید بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های خدمات رسان برای عبور از این شرایط گفت: به همه مدیران دستور داده شده است تا امکانات و تجهیزات دولتی و بخش خصوصی را برای مقابله با هر گونه بحران احتمالی آماده کنند.
وی گفت: امداد رسانی به مناطق عشایری، تامین نان، لوازم گرمایشی، پتو و سوخت در مناطق گرفتار در برف آغاز شده است.در ۲۴ ساعت گذشته بارش برف بهاری، سراب، هریس، ورزقان و برخی دیگر از شهرهای استان را سفید پوش کرد.
اداره کل منابع طبیعی آذربایجان شرقی پیش از این در مورد ورود پیش از موعد عشایر به مراتع هشدار داده بود.
انتهای پیام/
بارش برف عشایر کلیبر را با مشکل مواجه کرد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار