دریادار حبیب الله سیاری؛

آمادگی حضور در اقیانوس اطلس را داریم / جزئیات رزمایش دریایی ایران، چین و روسیه

1398/09/20 - 17:18 - کد خبر: 9224 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگ‌کنند آجا با بیان اینکه نیروی دریایی آمادگی کامل برای طی کردن عرض اقیانوس اطلس را دارد و منتظر دستور است، گفت: منطقه سوم نیروی دریایی ارتش، کنارک، نقطه آغاز رزمایش مشترک دریایی ایران، چین و روسیه است.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم، دریادار حبیب‌الله سیاری در حاشیه بازدید از یگان‌های سطحی و زیرسطحی منطقه سوم نیروی دریایی راهبردی ارتش در ‌‌پاسخ به خبرنگار تسنیم در کنارک درباره برنامه نیروی دریایی برای حضور در اقیانوس اطلس اظهار داشت: ناوگان ما برای حضور در اقیانوس اطلس آمادگی کامل دارد، کمااینکه قبلاً هم حضور پیدا کرده‌ایم، زمانی که استکبار یک خط 12 هزار مایلی کشید و گفت که ایران نمی‌تواند فراتر از این برود، وارد شدیم، آفریقا را دور زدیم و در اقیانوس اطلس حضور پیدا کردیم تا نشان دهیم، می‌توانیم.
وی افزود: برای حضور مجدد قصد داریم که عرض اقیانوس اطلس را طی کنیم و تا جایی که دریای آزاد نام دارد و براساس قوانین بین‌المللی امکان دریانوردی آزاد را دارد، حضور پیدا خواهیم کرد.
معاون هماهنگ‌کننده آجا در پاسخ به تسنیم درباره زمان حضور هم گفت: برنامه‌های ما مبتنی بر شرایط روز و تدبیر سلسله مراتب خودمان است؛ اما اینکه بخواهم تاریخ به شما بدهم نمی‌توانم؛ ولی آمادگی داریم به محض دریافت دستور عرض را طی کنیم؛ البته درحال حاضر هم در آنجا حاضر هستیم و ناوگروه‌های ما در کانال سوئز و نزدیکی‌های آفریقای جنوبی درحال گشت‌زنی هستند و اگر لازم باشد آفریقا را دور می‌زنند و وارد اطلس می‌شوند.
وی درباره رزمایش مشترک دریایی ایران، چین و روسیه نیز گفت: نقطه آغاز این رزمایش که با حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی روسیه و چین برگزار می‌شود، منطقه سوم نیروی دریایی در کنارک‌ است.
انتهای پیام/
آمادگی حضور در اقیانوس اطلس را داریم / جزئیات رزمایش دریایی ایران، چین و روسیه خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار