به همت جهاددانشگاهی/

نشست«زیست محیطی» در اردبیل برگزار شد

1398/09/20 - 12:02 - کد خبر: 9183 نسخه چاپی

نصر: به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اردبیل، نشست «زیست محیطی» با هدف بررسی مشکلات و مطالبات حوزه زیستی، در دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، در این نشست معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه دانشجویان و دانشگاهیان باید به فکر مردم و جامعه باشند و برای حل مشکلات آنان تلاش کنند، افزود: دانشگاه نقش تأثیرگذاری بر افراد دارد و باید علم دانشگاهی را وارد جامعه کنیم.

بهروز دادخواه با اشاره به اینکه درهای دانشگاه باید به روی جامعه باز باشد و به سمت و سوی رفع نیازهای آنان حرکت کند، اظهار کرد: بیش از 30 درصد برنامه‌های اجرایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مرتبط با جامعه می‌باشد و جهادانشگاهی همکاری خوبی را با دانشگاه در اجرای چنین برنامه‌های ارزشمندی داشته است.

در ادامه این نشست مسئول حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه محیط زیست پدیده‌ای است که انسان و موجودات زنده را احاطه کرده و نسل امروز و آینده در آن رشد می‌کنند، تصریح کرد: لزوم حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی و اصل غیر قابل تردیدی است که به موازات رشد صنایع و تکنولوژی و بروز آلودگی و تخریب‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

حمیده شهبازی ادامه داد: ما باید طوری از محیط زیست استفاده و حفاظت کنیم که کیفیت زندگی نسل حاضر و آتی حفظ‌ شود.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در سالجاری دو نشست دیگر نیز در حوزه محیط زیست برگزار خواهد کرد، افزود: امیدواریم دانشگاهیان و مسئولین در برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های علمی و فرهنگی مساعدت لازم را با جهاددانشگاهی استان داشته باشند.

در این نشست دبیر کانون محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به اینکه این نشست با هدف مطالبه‌گری و پرسش و پاسخ دانشجویان با مسئولان مرتبط در حوزه محیط زیست برگزار می‌شود، تصریح کرد: آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی در بین مردم در رابطه با حفظ محیط زیست از اهداف اصلی کانون محیط زیست دانشگاه بوده و در این رابطه برنامه‌های مختلفی اجرا است.

نگار عین‌اله‌زاده ادامه داد: امیدواریم در این نشست با ارائه نظرات و پیشنهادات نتیجه مثبتی حاصل شود و اقدام عملی از سوی مسئولان امر را به دنبال داشته باشد.

به گزارش ایسنا، در این نشست مشکلات فاضلاب شهرک صنعتی، خشک شدن آب رودخانه بالیغلو چای، پساب آب‌های گرم معدنی، مشکلات دفع زباله در شهر اردبیل، مشکلات فاضلاب شهری سرعین، مدیریت پسماند، حفاظت از دریاچه نئور، فاضلاب خام مشکین ‌شهر، مشکلات آب دریاچه شورابیل و آلودگی هوا در اردبیل از سوی دانشجویان مطرح و مسئولان حاضر به آنها پاسخ دادند.

انتهای پیام/

نشست«زیست محیطی» در اردبیل برگزار شد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار