خبر/

عملکرد ضعیف خداآفرین در جذب سرمایه‌ گذاران

1402/02/13 - 10:23 - کد خبر: 91603 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ شرقی، عملکرد شهرستان خداآفرین را در زمینه جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ضعیف ارزیابی کرد.

به گزارش نصر، محمد کلامی در جلسه‌ کارگروه تسهیل سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید خداآفرین افزود: سال گذشته بخش خصوصی ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده که این شهرستان سهم چندانی از این منابع نداشت.
وی ادامه داد: هر چند این شهرستان از ظرفیت‌های بسیار متنوعی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است، اما تاکنون تلاش آن‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران موفقیت آمیز نبوده و باید مسئولان شهرستانی هر چه سریع‌تر علت را آسیب‌شناسی و برای رفع آن چاره‌اندیشی کنند.
کلامی با تاکید بر اولویت داشتن استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری‌های کلان خاطر نشان کرد: شهرستان مرزی خداآفرین، به لحاظ اقتصادی و مسائل امنیتی از اهمیت فراوانی برخوردار است، از این‌رو سرعت توسعه در این منطقه باید مضاعف و برای مردم ملموس باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ شرقی ادامه داد: امروز دشمن تمام توان خود را به کار بسته تا کار تولید و فعالیت‌های اقتصادی کشور را دشوارتر کند؛ بنابراین هر مسئولی در روند سرمایه‌گذاری‌ها مشکلی ایجاد کند، بی‌گمان در صف دشمن قرار گرفته است.
فرماندار خداآفرین هم مشکلات اصلی واحد‌های تولیدی خداآفرین و روند کُند پیش‌رفت آن‌ها را تامین نشدن نقدینگی و همکاری نکردن بانک‌های عامل در ارائه تسهیلات مورد نیاز اعلام کرد و گفت: اگر بانک‌ها با عمل به وظایف قانونی خود در زمینه‌ حمایت از تولید، به پذیرش ضمانت سند محل اجرای طرح‌ها مبادرت کنند، مشکلات اغلب واحد‌های تولیدی این شهرستان مرتفع می‌شود.
نکونام ادامه داد: در خداآفرین ۴۲ واحد تولیدی وجود دارد که تا سال ۱۴۰۰ همه‌ آن‌ها راکد بودند اما خوشبختانه با تلاش دولت سیزدهم ۲ واحد از آنها به طور کامل فعال شده اند و بقیه نیز نیمه فعال و در مرحله تکمیل سازه و ماشین آلات هستند.
انتهای پیام/
عملکرد ضعیف خداآفرین در جذب سرمایه‌ گذاران نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار