دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور:

۲ میلیون و ۸۰۰‌ هزار نفر در کشور مواد مخدر مصرف می‌کنند

1398/09/20 - 08:14 - کد خبر: 9154 نسخه چاپی

نصر: دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدرکشور گفت: ۵.۴ درصد جمعیت فعال کشور معادل ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن اعتیاد به مصرف مواد مخدر دارند.

به گزارش نصر، اسکندر مومنی سه‌شنبه شب در دیدار با آیت الله سبحانی  با بیان اینکه امسال اقدامهای خوبی برای مبارزه با مواد مخدر انجام شده‌است، یادآورشد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۶۵۰ تن مواد مخدر درکشور کشف شده که نسبت به مدت مشابه ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده‌است.

وی همچنین کشت تریاک در افغانستان را از علل بسیار مهم اعتیاد در کشور دانست، و گفت: از زمان اِشغال افغانستان توسط آمریکا میزان تولید تریاک در این کشور ۵۰ برابر شده و از ۲۰۰ تن به ۹ هزار تن افزایش یافته است.

وی با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای پیشگیری از اعتیاد در قم اظهار داشت: با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی، استانداری، قوه قضائیه و نیروی پلیس ۱۹۶ هزار نفر ساعت آموزش برای معلمان قم به عنوان‌ قشری که بیشترین ارتباط را با جوانان دارند، برگزار شد، و با مسیری که انتخاب کردیم بتدریج شاهد بهترین شدن اوضاع می باشیم، ولی این به معنای توقف فعالیت ها نمی‌باشد.

وی با اشاره به برگزاری هشت دوره آموزشی مبارزه با اعتیاد ویژه طلبه های جوان افزود: به منظور بهره گیری از ظرفیت های نهادهای فرهنگی و مذهبی تاکنون چهار تفاهم نامه با حوزه‌های علمیه کشور، دفتر تبلیغات اسلامی، جامعه الزهرا (س) و مرکز حوزه علمیه خواهران کشور منعقد شده‌است.

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه همه قوای کشور درمبارزه با مواد مخدر تلاش مستمر و همه جانبه ای را انجام می دهند، بیان کرد: در بخش های سُنی نشین کشور نیز با علمای این مناطق هماهنگی هایی صورت گرفته تا در زمینه حرمت استعمال مواد مخدر فتاوایی را بدهند.

وی همچنین در پایان این دیدار در واکنش به سخنان آیت الله سبحانی مبنی بر وجود معتادان زیاد در میدان شوش تهران گفت: خوشبختانه به همت نیروی انتظامی این منطقه از معتادان پاکسازی شده و هفت هزار معتاد جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد منتقل شدند، و هم اکنون کسب و کار رونق یافته و زندگی درجریان است.

انتهای پیام/

۲ میلیون و ۸۰۰‌ هزار نفر در کشور مواد مخدر مصرف می‌کنند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار