مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:

انتشار فراخوان دهمین جشنواره ملی خوشنویسی غدیر

1402/02/05 - 13:59 - کد خبر: 91102 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی غدیر در تبریز از انتشار فراخوان دهمین جشنواره خوشنویسی غدیر خبر داد.

به گزارش نصر، سیدمحمدحسین بلاغی، سه شنبه پنج اردیبهشت‌ماه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این جشنواره به‌منظور بهره‌گیری از مفاهیم ارزشمند قرآن و عرض ارادت به ساحت مقدس مولای متقیان، بین هنرمندان خوشنویس کشور همزمان با دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر دو اثر از آثار خود را در چهار بخش خطوط نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث تا دهم خردادماه جاری از طریق پایگاه اینترنتی azarsh.farhang.gov.ir ارسال کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، هدف از برگزاری جشنواره یاد شده را اشاعه و ترویج هنر قدسی خوشنویسی و فرهنگ اسلامی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری، ایجاد انگیزه و رقابت سازنده بین هنرمندان، ایجاد زمینه برای علاقه‌مندی جوانان به هنر و شناسایی و معرفی استعدادهای هنری مطرح کرد.
بلاغی، موضوعات جشنواره ملی خوشنویسی غدیر را شامل آیات، احادیث، اشعار و مطالب با محوریت مولای متقیان و امیر مومنان حضرت علی(ع) و غدیر برشمرد و افزود: علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس تبریز، چهارراه بهشتی (منصور سابق)، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به خیابان بهادری، طبقه دوم کتابخانه رشدیه، انجمن خوشنویسان تبریز مراجعه کرده یا با تلفن ۳۳۳۶۰۱۷۰ – ۰۴۱ (از ساعت ۱۶ تا ۱۹ روزهای کاری) تماس بگیرند.
انتهای پیام/
انتشار فراخوان دهمین جشنواره ملی خوشنویسی غدیر خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار