رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی خبر داد:

کلاهبرداری ۶۳۰ میلیون ریالی با نصب یک اپلیکیشن

1402/01/31 - 13:57 - کد خبر: 90850 نسخه چاپی

نصر: رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی از شناسایی و کشف پرونده‌ای خبر داد که از حساب شهروندی۶۳۰ میلیون ریال برداشت غیرمجاز صورت گرفته بود.

به گزارش نصر، محسن محمودی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان و با ارائه شکوائیه خود با بیان اینکه در یکی از شبکه‌های اجتماعی از یک شماره شخصی پیامی برای نصب یک اپلیکیشن دریافت نمودم که پس از کلیک بر روی آن پیام مورد بزه واقع شدم.
وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد شهروند مالباخته به پیشنهاد و پیام ارسالی مبنی بر نصب اپلیکیشن اعتماد کرده و با کلیک بر روی لینک اعلامی و با در درج اطلاعات حساب بانکی خود در بخش خواسته شده بلافاصله از حساب بانکی وی مبلغ ۶۳۰ میلیون ریال برداشت غیرمجاز صورت می‌گیرد.
محمودی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا به محض دریافت شکوائیه رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند که با بررسی‌های فنی و تخصصی موفق به شناسایی فرد کلاهبردار شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی اقدامات لازم پیرامون موضوع صورت گرفت.
این مقام انتظامی بیان داشت: خوشبختانه با تلاش و پیگیری‌های دقیق همچنین اقدام به موقع و سریع کارشناسان پلیس فتا استان مبلغ برداشتی به حساب فرد قربانی عودت و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال شد.
محمودی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: به هیچ عنوان از طریق لینک‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی و پیامکی اقدام به نصب اپلیکیشن‌های جعلی نکنید، چرا که اینگونه اقدامات ترفندی در جهت کلاهبرداری می‌باشند.
وی به مجرمان سایبری هشدار داد و گفت: هر شخصی که بخواهد در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از اعتماد شهروندان سوءاستفاده کرده و آنان را مورد بزه قرار دهند پلیس در چارچوب قانون با این افراد برخورد قاطع خواهد داشت.
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد، بر روی پیامک‌ها و لینک‌های جعلی ارسال شده تحت هیچ شرایطی کلیک نکرده و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدید مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir و یا تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ گزارش کنند.
انتهای پیام/
کلاهبرداری ۶۳۰ میلیون ریالی با نصب یک اپلیکیشن خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار