مسوول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان؛

تردد خودرو در جاده‌های آذربایجان‌شرقی ۳۳ درصد افزایش یافت

1402/01/26 - 15:09 - کد خبر: 90511 نسخه چاپی

نصر: مسوول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته ۳۶۱ میلیون و ۷۳۰ هزار تردد خودرو در جاده‌های استان ثبت شد که نشانگر افزایش ۳۳ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ است.

به گزارش نصر، حسین بلوکی، روز شنبه در گفت و گو اعلام کرد: این تعداد تردد با توجه به اطلاعات به دست آمده از ۹۸ دستگاه ترددشمار آنلاین در مسیرهای مختلف استان ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه از کل تردد ثبت شده ۱۳ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۷ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک است، اظهار کرد: در این بازه زمانی پرترددترین جاده های استان مسیر تبریز- ایلخچی با ۲۱ میلیون و ۱۲۸ هزار تردد است.
مسوول مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: کنارگذرجنوبی شهیدکسایی(لاین شمالی) با ۱۹میلیون و ۹۱۷ هزار تردد، مسیر ایلخچی - تبریز با ۱۹میلیون و ۱۶۲هزار تردد و کنارگذرجنوبی شهیدکسایی(لاین جنوبی) با ۱۷ میلیون و ۳۴۶ هزار تردد در رده های بعدی پرترددترین جاده های استان قرار دارد.
بلوکی، ادامه داد: در این بازه زمانی مسیرهای رفت و برگشت صوفیان- تبریز، آذرشهر- ایلخچی، بناب- مراغه و ملکان- بناب از دیگر جاده های پردتردد استان در سال گذشته به شمار می رود.
آذربایجان‌شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
انتهای پیام/
تردد خودرو در جاده‌های آذربایجان‌شرقی ۳۳ درصد افزایش یافت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار