خبر/

آغاز طرح برخورد با بدحجابی و کشف حجاب از «امروز»/ معابر، اصناف و خودروها در رصد دوربین‌های پلیس

1402/01/26 - 09:37 - کد خبر: 90473 نسخه چاپی

نصر: طرح جدی پلیس برای برخورد با بدحجابی و کشف حجاب در معابر، اصناف و خودروها از امروز در سراسر کشور اجرا می‌شود.

به گزارش نصر،  طرح برخورد با بدحجابی از امروز شروع می شود؛ آن هم با استفاده از فناوری و تجهیزات پیشرفته و دوربین‌هایی که به گفته فرمانده کل انتظامی کشور احتمال خطا ندارند.
طرح جدیدی که سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی فرماندهی کشور از اجرای آن از امروز ۲۶ فروردین ماه خبر داده است؛ آن هم بلافاصله بعد از اجرای طرح‌های ضربتی مقابله با سرقت و جمع‌آوری معتادان متجاهر.
سردار رادان از ابتدای فرماندهی خود اعلام کرد که دغدغه‌های مردم مهمترین وظیفه ای است که بر دوش وی و همکارانش قرار دارد و پاسخ دهی مناسب به این دغدغه ها را در دستور کار دارد تا آنجا که درست در روزهای آغازین اجرای مأموریت خود در فرماندهی کل انتظامی کشور از مقابله جدی با سارقان به عنوان اولویت اول پلیس خبر داد و به تمام فرماندهان و مأموران انتظامی کل کشور ابلاغ کرد که طرح برخورد و دستگیری سارقان و مالخران را در دستور کار داشته باشند؛ بعد از آن نیز طرح جمع آوری معتادان متجاهر را اجرا کرد و حالا از آغاز طرح برخورد با بدپوششی و کشف حجاب در معابر عمومی، خودروها و اصناف خبر داده است؛ چراکه در ماه‌های اخیر وضعیت حجاب در برخی مناطق نگرانی مردم را در بر داشته است تا آنجا که جمع زیادی از مخاطبان خبرگزاری فارس نیز با تشکیل کمپین‌هایی در «فارس من» پیگیری و مقابله جدی با بدحجابی و کشف حجاب را از مسئولان خواستار بودند.
بعد از افزایش مطالبات مردمی برای مقابله با قانون شکنی در حوزه حجاب ؛ سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور از اجرای طرح جدی مقابله با بدپوششی و کشف حجاب خبر داد و گفت: همکاران من در سه حوزه معابر عمومی که کشف حجاب بعضا در آن صورت می گیرد، خودرو و اماکن اقدام هایی را انجام دادند و به صورت جدی با اعلام خبر قبلی از شنبه ۲۶ فروردین به صورت جدی در این سه حوزه عمل می کنند؛ به صورتی که در حوزه معابر با استفاده از فناوری و تجهیزات پیشرفته فرد شناسایی می شود؛ به فرد تذکر داده شده و بعد از آن فرد با مدارک به دستگاه قضایی معرفی می‌شود تا به مورد آن رسیدگی کنند؛ در حوزه خودرو بار اول به فرد تذکر داده شده و در صورت تکرار بار دوم خودرو توقیف می شود؛ توقیف الکترونیکی یا توقیف در محل یا توقیف در پارکینگ؛ در حوزه صنوف هم صنوفی که متصدیانش احیاناً کشف حجاب کنند تذکر جدی داده شده و اخطار پلمب گرفته و پلمب می‌شوند و این موضوع شامل باغ تالار ها و رستوران ها و مراکز بزرگ هم می‌شود.
اگرچه قرار است پلیس با پیامک به بدحجاب‌ها تذکر و اخطار دهد اما اعلام کرده که حتی با وجود مستندات و عدم خطای دوربین‌های مورد استفاده در طرح عفاف و حجاب، برای بار اول در صورتی که فرد اعلام کند که اشتباهی برایش پیامک آمده است این موضوع را می‌پذیرد اما در صورت تکرار و برای بار دوم، دیگر چشم پوشی نخواهد کرد.
پایان پیام/
آغاز طرح برخورد با بدحجابی و کشف حجاب از «امروز»/ معابر، اصناف و خودروها در رصد دوربین‌های پلیس خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   ناشناس   سال پیش  

باید طرح عفاف و حجاب را از ادارات دولتی تبریز و سایر شهرها آغاز کرد. تعداد زیادی از خانم های کارمند در ادارات دولتی، متاسفانه در محل کار خود، به صورت نمایشگاهی از انواع و اقسام آرایش های عجیب و غریب ظاهر میشوند. آرایش های عجیب و غریب و با عرض پوزش مستهجن ناخن ها بین کارمندان زن در ادارات دولتی، جلوه و ظاهر بسیار بد و نامطلوبی به تعدادی از خانم های کارمند داده است که تعدادی از آنها حتی رئیس یک بخش هم هستند. خانم ها در ادارات سر این که کدام یک آرایشگاه گرانتری میروند رقابت دارند. بعضی ها حتی در بعضی از ادارات از خودروهای اداری که متعلق به بیت المال است برای رفتن به آرایشگاه های طولانی مدت استفاده میکنند و راننده ی بیچاره را جلوی آرایشگاه منتظر نگه میدارند! آرایش ها و عمل های زیبائی عجیب از جمله لب شتری کردن و گونه گذاری و استفاده از مژه های مصنوعی بلند! در ادارات دولتی رواج یافته و به مسابقه و رقابتی بین تعدادی از خانم ها تبدیل شده. حیف که اینان استخدام شدند تا حقوقشان را بگیرند و صرف این کارها کنند. اگر به جای این خانم ها، آقایان استخدام می شدند با حقوقشان میتوانستند زندگی یک‌ خانواده را بچرخانند. این خانم ها در ادارات دولتی آزادانه به این کارهایشان ادامه میدهند و اخطار و توبیخی هم دریافت نمی کنند. از مسئولین محترم رسیدگی کننده به حجاب و عفاف مستقر در استانداری خواهش میکنیم به این موضوع رسیدگی فرمایند
پژوهشیار