سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

هشدار قرمز سامانه بارشی برای ۷ استان کشور

1402/01/23 - 13:29 - کد خبر: 90326 نسخه چاپی

نصر: سازمان هواشناسی از سامانه بارشی جدید در چندین استان از امروز (چهارشنبه ۲۳ فروردین) و تا روز پنج‌شنبه (۲۴ فروردین) با شدت زیاد خبر داد.

به گزارش نصر، سازمان هواشناسی در هشدار قرمز از شروع فعالیت سامانه بارشی از امروز (چهارشنبه ۲۳ فروردین) خبر داد و اعلام کرد که بارش‌ها تا روز پنج‌شنبه (۲۴ فروردین) در چندین استان با شدت زیاد ادامه دارد.
هواشناسی پیش‌بینی کرد که رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، صاعقه، ذوب برف و وزش باد شدید نیمه غربی کشور را در برمی‌گیرد.
برای امروز چهارشنبه ۲۳ فروردین ایلام، کرمانشاه، شمال خوزستان، جنوب و غرب لرستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، جنوب غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان با بیشترین بارش همراه خواهند بود.
فردا پنجشنبه (۲۳ فروردین ماه) نیز بارش‌ها در شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، شمال و غرب چهارمحال و بختیاری ادامه می‌یابد.
مخاطرات این سامانه بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آب‌گرفتگی معابر به‌صورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق است.
هواشناسی به عدم توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی کانال‌ها و آبروها درون و برون شهری، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان، اجتناب از سفرهای برون شهری، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو توصیه کرده است.
انتهای پیام/
هشدار قرمز سامانه بارشی برای ۷ استان کشور خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار