خبر/

ماجرای زباله گرد‌های میلیاردر

1402/01/21 - 15:55 - کد خبر: 90209 نسخه چاپی

نصر: زوج میان سالی که صاحب منزل ویلایی و پنج واحد آپارتمان هستند که از راه زباله گردی روزگار می‌گذراندند.

به گزارش نصر، بوی تعفن زباله ها، مشام رهگذران و اهالی یکی از محلات مشهد را از فاصله دور هم آزار می‌داد، اما زوج میان سال ساکن در منزل ویلایی هیچ توجهی به اعتراض اهالی نمی‌کردند و هر روز به دنبال جمع آوری زباله‌ها و ضایعات بیشتری بودند. آن‌ها نه تنها زباله‌های زیادی را در منزل ویلایی بزرگ انبار کرده بودند بلکه تعداد زیادی گوسفند، مرغ و خروس، مرغابی و چندین گربه را هم داخل همین زباله‌ها نگهداری می‌کردند تا گربه‌ها از موش‌های بزرگ داخل زباله‌ها تغذیه کنند!
همسایگان که آرامش و آسایش آن‌ها با سروصدای گوسفندان و مرغابی‌ها گرفته شده بود و از بوی تعفن زباله‌ها رنج می‌کشیدند، به ناچار دست به دامن قانون شدند و مراتب را به نیرو‌های انتظامی گزارش دادند. طولی نکشید که با صدور دستوری از سوی سرهنگ احمد نگهبان (رئیس پلیس مشهد) گروهی از نیرو‌های کلانتری شفا برای بررسی غیرمحسوس ماجرا وارد عمل شدند و با تایید درستی خبر، موضوع را به مقامات قضایی اطلاع دادند. این گونه بود که ماموران با حکم پلمب منزل و در حالی که کارشناسان دام‌پزشکی، مرکز بهداشت و شهرداری آنان را همراهی می‌کردند، به محل مذکور وارد شدند و حکم قضایی را به مرد ۶۵ ساله و همسر ۴۵ ساله اش نشان دادند تا منزل ویلایی را تخلیه کنند، اما این زوج با وجود نارضایتی اهالی محل باز هم حاضر به تخلیه زباله‌ها و حیوانات نبودند. فضولات احشام و پرندگان موجب افزایش بسیاری از حشرات مانند سوسک، مگس و حیواناتی مانند موش شده بود که درون حیاط منزل ویلایی پراکنده بودند. بالاخره با تفهیم حکم قضایی توسط عوامل انتظامی، زوج میان سال قانع شدند و قبل از آن که پاکبانان شهرداری، اقدام به تخلیه زباله‌ها کنند، به طرف برخی از کیسه‌های حاوی زباله رفتند و از درون آن‌ها پول‌های بسته بندی شده و چک پول‌ها را در حالی بیرون کشیدند که پول‌ها را با نخ بسته بودند.
خلاصه، کارگران شهرداری بیش از ۱۰ کامیون زباله و ضایعات را از این منزل ویلایی تخلیه کردند که عملیات تخلیه از ساعت هشت صبح تا شب به طول انجامید، اما باز هم زباله‌ها به طور کامل تخلیه نشد. این زوج میان سال که طبق اظهارات همسایگان از حدود سه سال قبل زباله گردی می‌کنند و از این روش روزگار می‌گذرانند از افراد میلیاردر و متمول هستند و در حالی سه واحد آپارتمانی را در همان محل به اجاره واگذار کرده اند که دو واحد دیگر آپارتمانی را نیز در دست ساخت دارند و آپارتمان‌های میلیاردی را خرید و فروش می‌کنند. گزارش اختصاصی روزنامه خراسان حاکی است، با فرارسیدن شب، ماموران انتظامی در حضور دیگر مسئولان مربوط، این منزل ویلایی را در حالی برای رسیدگی‌های قانونی پلمب کردند که زیرزمین این منزل نیز انباشته از زباله و ضایعات بود که در مراحل بعدی باید توسط نیرو‌های شهرداری تخلیه شود!
انتهای پیام/
ماجرای زباله گرد‌های میلیاردر باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار