مدیرتوسعه بازار و امور بین الملل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی؛

صادرات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری صنایع کوچک

1398/09/18 - 17:18 - کد خبر: 9016 نسخه چاپی

نصر: مدیرتوسعه بازار و امور بین الملل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی کشور از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال جاری، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات داشته است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، احمد جوانمرد روز دوشنبه در حاشیه رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه های کوچک و متوسط و استارتاپ ها که به مدت دو روز به میزبانی البرز در حال برگزاری است در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این میزان صادرات توسط ۵۹۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ مستقر در شهرک های صنعتی در سراسر کشور صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۹۰ میلیارد دلار صادرات در همین مدت توسط ۶۴ واحد صنعتی بزرگ مستقر در شهرک های صنعتی انجام شده است.

جوانمرد با بیان اینکه در صورت تلاطم ها شرکت های بزرگ با ریزش بیشتری در تعداد و ارزش صادرات مواجه می شوند،اظهار داشت: این در حالی است که با تقویت هر چه بیشتر واحدهای کوچک و متوسط شاهد رشد حداقل دو برابری صادرات توسط صنایع کوچک و متوسط خواهیم بود.

وی ادامه داد: به همین منظور اقداماتی از جمله شناسایی واسطه های تخصصی، علمی و صادراتی با هدف کمک به واحدهای کوچک برای توسعه هر چه بیشتر صادرات این واحدها، تشکیل کنسرسیوم صادراتی که در آن واحدهایی که توان صادراتی دارند با اهدافی از جمله ورود به بازار صادراتی جدید، تقویت بازارهای قدیم در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

صادرات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری صنایع کوچک خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار