خبر/

جاده پونل - خلخال بازگشایی شد

1402/01/18 - 14:07 - کد خبر: 90024 نسخه چاپی

نصر: جاده پونل - خلخال که بعد از نخستین بارش برف پاییزی سال گذشته بسته شده بود، امروز بازگشایی شد و در مسیر عبور و مرور قرار گرفت.

عملیات برف‌روبی و بازگشایی مسیر پونل - خلخال که بخش عمده نیمه دوم سال را به دلیل قرارگیری در ارتفاعات و برف و بوران شدید ناایمن و بسته می شود، توسط اداره راهداری رضوانشهر از هفته قبل آغاز شده بود امروز با حضور فرمانداران شهرستان های رضوانشهر و خلخال بازگشایی شد.
طول این مسیر ۷۵ کیلومتر است که از این میزان ۶۰ کیلومتر در حوزه استان گیلان و تحت مدیریت راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان رضوانشهر و بقیه در حوزه استان اردبیل و شهرستان خلخال است.
فرمانداران رضوانشهر و خلخال در جریان این بازگشایی تاکید کردند که ۱۲ کیلومتر از این مسیر که به دلیل برفگیر، کولاک خیز بودن و بهمن گیر بودن ایمنی کمی دارد با هماهنگی و تعامل۲ شهرستان نسبت به تامین مصالح، ارتقا ایمنی و بهبود وضعیت این بخش از جاده اقدام کنند تا تردد در این مسیر برای مسافران و مردم منطقه تسهیل شود.
مسیر پونل به خلخال چون جاده اسالم به خلخال از زیباترین جاده های گردشگری کشور با چشم اندازهایی زیبا از کوهستان، جنگل و مراتع سرسبز است.
انتهای پیام/
جاده پونل - خلخال بازگشایی شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار