خبر/

پهپاد سرنگون شده در اسرائیل، ایرانی بود

1402/01/15 - 11:46 - کد خبر: 89826 نسخه چاپی

نصر: جروزالم پست مدعی است که ایران در واکنش به چند حمله اسرائیل به اهداف ایرانی در سوریه این پهپاد را روانه اسرائیل کرد.

به گزارش نصر، ارتش اسرائیل تایید کرد که پهپاد سرنگون شده در حریم هوایی اش از سوی ایران و از طریق سوریه برای انجام عملیات فرستاده شده بود.
روزنامه جروزالم پست در گزارشی ضمن طرح ادعای یاد شده نوشت که این پهپاد روز یکشنبه با استفاده از ابزارهای الکترونیکی خاص منهدم شده است.
نویسنده گزارش مدعی شد که این پهپاد در پی حملات روزهای اخیر به اهداف ایرانی و نیروهای وابسته به ایران در سوریه که به اسرائیل نسبت داده می‌شود برای ورود به حریم هوایی اسرائیل فرستاده شده بود.

پزشکی و دندانپزشکی بدون آزمون در ترکیه
بنا به این گزارش، جزئیات مرتبط با هویت پهپاد و نحوه سرنگون شدن آن در ابتدا تا حدی سانسور شد زیرا به اعتقاد نویسنده، ارتش اسرائیل معمولاً در گذشته چنین بار دست به انهدام پهپادهای متجاوزی از این دست زده بود و در کل تمایل دارد قابلیت‌های مختلف الکترونیکی سامانه‌های دفاعی خود را برای اغفال دشمنان مسکوت نگاه دارد.
جروزالم پست سپس به این نکته اشاره می‌کند که مشخص نیست چرا ارتش اسرائیل این بار از ابزارهای متفاوتی برای سرنگون کردن پهپاد استفاده کرد و تأخیر موقت در انتشار برخی اطلاعات کلیدی در خصوص این حادثه از چه اهمیتی برخوردار بود؟ حال آنکه مقامات روز دوشنبه تصمیم به افشای اطلاعات بیشتری در این خصوص گرفتند.
بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل شب گذشته حتی اعلام کرده بود که این پهپاد را در طول مسیر پروازی خود از داخل خاک سوریه ردیابی کرده و هرگز تهدیدی از جانب آن مشاهده نکرده است.
ارتش اسرائیل هنوز در حال بررسی جزئیات این حادثه است و دلیل افشای بخشی از اطلاعات مربوط به آن شاید به این موضوع برگردد که بقایای پهپاد سرنگون شده صبح روز دوشنبه در منطقه دره هولا پیدا و برای مطالعه بیشتر جمع آوری شده است.

چرا ایران پهپاد به سوی اسرائیل فرستاد؟
نویسنده گزارش جروزالم پست درپاسخ به سوال طرح شده در بالا مدعی است که ایران در واکنش به گزارش هایی مبنی بر نسبت دادن چندین حمله اسرائیل به اهداف ایرانی و نیروهای وابسته به این کشور در سوریه طی روزهای اخیر این پهپاد را روانه اسرائیل کرد.
در ادامه این گزارش آمده است: افزایش حملات منتسب به ارتش اسرائیل اندکی پس از آن صورت گرفت که حزب الله عاملی را برای دست زدن به چندین انفجار به اسرائیل فرستاده بود.
به گزارش جروزالم پست، این عامل حزب‌الله ماه مارس یک ماده منفجره را در تل مگیدو منفجر کرد اما قبل از اینکه بتواند دست به انفجارهای دیگری بزند توسط نیروهای امنیتی کشته شد.
انتهای پیام/
پهپاد سرنگون شده در اسرائیل، ایرانی بود خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار