معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی خبر داد:

کمک یک هزار و 260 میلیارد ریالی دولت به شهرداری‌های آذربایجان‌غربی

1398/09/18 - 10:30 - کد خبر: 8965 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: دولت از ابتدای امسال یک‌هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال به شهرداری‌های استان پرداخت کرده‌ که از این میزان ۳۵۳ میلیارد ریال یعنی سهم ۲۸ درصدی به شهرداری ارومیه اختصاص داشته‌است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، آیدین رحمانی دیروز در جمع مدیران شهری ارومیه افزود: این کمک‌ها که از محل مالیات بر ارزش افزوده در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد، باید در حوزه عمران شهری هزینه شود و با تکیه بر آن اقدامات خوبی را در این خصوص شاهد هستیم.

وی بیان کرد: رشد و توسعه متوازن شهری و ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها یک ضرورت اساسی است که باید اهتمام ویژه‌ای در این خصوص صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: باید نگاه درآمدزایی به ساخت‌وسازهای غیرمجاز تغییر کرده و شهرداری‌ها به سمت ایجاد درآمدهای پایدار، برنامه‌ریزی و حرکت کنند.

رحمانی گفت: یکی از راه‌های ایجاد درآمد پایدار و توسعه شهری، جذب سرمایه‌گذار است که این مهم با همدلی و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی استان و حمایت و تسهیل در امور سرمایه‌گذاران می‌تواند عملیاتی شود.

وی بر لزوم توجه به توسعه همه شهرهای آذربایجان‌غربی به ویژه ارومیه تاکید کرد و افزود: استفاده از قابلیت‌های توریستی شهر ارومیه می‌تواند در توسه روزافزون این این شهر اثرگذاری بسیاری داشته باشد.

بنا به این گزارش، طبق قانون بخشی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و بخش دیگر به حوزه بهداشت و درمان اختصاص می‌یابد؛ آذربایجان‌غربی بیش از ۴۰ شهر دارد و سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده به این شهرها اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/

کمک یک هزار و 260 میلیارد ریالی دولت به شهرداری‌های آذربایجان‌غربی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار