ستاد سفر:

سفرهای خارجی ایرانی‌ها در روزهای ابتدایی نوروز ۳.۵ درصد کاهش یافت

1402/01/06 - 21:42 - کد خبر: 89474 نسخه چاپی

نصر: ستاد هماهنگی خدمات سفر از ۳.۵ درصد کاهش سفرهای خارجی ایرانی‌ها در روزهای ابتدایی نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و آمار اقامت مسافران نوروزی در سراسر کشور را ۱۹ میلیون نفر اعلام کرد.

به گزارش نصر، در حالی‌که معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی از تردد نزدیک به سه میلیون مسافر از طریق ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای و ثبت بیش از ۱۹ میلیون و ۴۶۰ هزار تردد بین استانی با خودروهای شخصی تا سوم فروردین‌ خبر داد، مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از ثبت ۱۹ میلیون نفر اقامت گردشگر نوروزی در سطح کشور تا صبح چهارم فروردین خبر داد.
یحیی نقی‌زاده محجوب ـ مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور ـ در حاشیه بازدید از تأسیسات گردشگری استان اصفهان با اشاره به ثبت ۱۹ میلیون نفر اقامت گردشگر در کشور تا چهارم فروردین ۱۴۰۲، اظهار کرد: با توجه به لزوم ایجاد سفری ایمن و بانشاط، تاکنون توسط عوامل ستاد اجرایی خدمات سفر استان‌ها نزدیک به ۱۸ هزار مورد نظارت بر تأسیسات گردشگری کشور انجام‌ شده که از این تعداد ۱۴۱ مورد تشویق و ۱۳۰۰ مورد اخطار و تذکر بوده است.
مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری کشور ادامه داد: گردشگران در تعطیلات نوروز می‌توانند تمام مشکلات مربوط به سفر را با سامانه ۰۹۶۲۹ در میان بگذارند.
نقی‌زاده اضافه کرد: بدیهی است تمام این موارد در اسرع وقت رسیدگی می‌شود و همکارانمان در ستادهای اجرای خدمات سفر، شبانه‌روزی از طریق این سامانه پاسخگوی نیازهای گردشگران هستند.

رشد ۱۰ درصدی سفر با خودروی شخصی
شهریار افندی‌زاده ـ معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی، همچنین به ستاد هماهنگی خدمات سفر اعلام کرد: بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۳ فروردین سال‌جاری جابه‌جا شده‌اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۵ درصد رشد را نشان می‌دهد. از این میزان جابه‌جایی ۶۱.۹ درصد با اتوبوس، ۲۲.۷ درصد با مینی‌بوس و ۱۵.۴ درصد با سواری‌های کرایه‌ای بوده است.
او همچنین به رشد ۲۰ درصدی در حمل‌ونقل ریلی در این بازه زمانی اشاره کرد و افزود: حدود ۷۴۰ هزار مسافر ریلی داشتیم که با توجه به ۲۲۵ رام قطار که در خدمت سفرهای‌ نوروزی قرار گرفته بود، نیاز مردم به‌طور کامل برطرف شد.
به گفته معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، سفرهای خارجی در این مدت ۳.۵ درصد کاهش داشته است.
افندی‌زاده در ادامه از جابه‌جایی ۱۳ هزار و ۱۰۸ مسافر از طریق ناوگان دریایی خبر داد که به گفته او، بین ۵ تا ۱۱ درصد رشد داشته است.
معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی همچنین گفت: متوسط روزانه دو هزار و ۶۰۰ تردد وسایل نقلیه شخصی ثبت شده است که ۱۰ درصد رشد را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد. در این مدت  بیش از ۱۹ میلیون و ۴۶۰ هزار تردد بین استانی ثبت شده که بیشترین تردد در ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ رخ داد که بالغ بر ۵ میلیون تردد به ثبت رسیده است.
افندی‌زاده همچنین از جابه‌جایی ۵۰۴ هزار نفر از مرزها خبر داد و گفت: در طول این مدت ۲۱۰ هزار مسافر ورودی و ۲۹۳ هزار مسافر خروجی از کشور داشتیم.
معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی، تلفن ۱۴۱ راهداری را برای دریافت شکایات و ارائه اطلاعات جاده‌ها اعلام کرد.
انتهای پیام/
سفرهای خارجی ایرانی‌ها در روزهای ابتدایی نوروز ۳.۵ درصد کاهش یافت خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار