معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تردد نزدیک به دو میلیون و ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه در جاده ها

1402/01/03 - 23:37 - کد خبر: 89356 نسخه چاپی

نصر: معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: نزدیک به دو میلیون و ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه در جاده‌ها در این مدت تردد داشته اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ١٣ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش نصر، شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی آمار تردد حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی را در بازه زمانی ٢٤ اسفند تا ٢٩ اسفند١٤۰١ را اعلام کرد و گفت: تعداد مسافران جابجا شده در این مدت با حمل و نقل عمومی جاده‌ای ٢.١٩٧.٩٦٥ مسافر بوده که سهم ناوگان اتوبوسی ٢٨ / ١ درصد، سهم ناوگان مینی بوسی: ٢٢ / ٣ درصد و سهم ناوگان سواری کرایه: ٤٩ / ٩ درصد است.
افندی زاده تعداد مسافران جابجا شده با حمل و نقل ریلی را نیز٥۰۰.٣٥۰ مسافر اعلام کرد و افزود: تعداد مسافران جابجا شده با حمل و نقل هوایی اعم از پروازهای داخلی و خارجی در مدت زمان یادشده ٧٤٣.٣٥٨ نفر بوده است.
وی تشریح کرد: مسافران جابجا شده با شناورهای مسافری و تفریحی ٧٢٢.٤٢١ نفر ثبت شده است.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به متوسط تردد بین استانی از ٢٤ اسفند لغایت ٢٩ اسفند گفت: ٢.١٦٥.۰٦٢ وسیله نقلیه در این مدت تردد کرده اند که نسبت به مدت مشابه ١٣ درصد رشد را نشان می‌دهد.
وی بیان کرد: استان خوزستان با ٣٤ درصد، اردبیل ٣١ درصد، بوشهر ٣۰ درصد، ایلام ٢٧ درصد و گلستان ٢٧ درصد استان‌هایی هستند که با بیشترین افزایش تغییرات تردد بین استانی از ابتدای طرح نوروزی تا ٢٩ اسفند ١٤۰١ همراه بوده اند.
انتهای پیام/
تردد نزدیک به دو میلیون و ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه در جاده ها خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار