رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

عملکرد سازمان برنامه بودجه در عدم پرداخت حقوق معلمان خلاف قانون است

1401/12/29 - 17:42 - کد خبر: 89270 نسخه چاپی

نصر: منادی سفیدان گفت:رفتار و عملکرد سازمان برنامه بودجه در پرداخت نکردن حقوق معلمان خلاف قانون و اخلاق است و نتیجه آن به نفع کشور نخواهد بود.

به گزارش نصر، علیرضا منادی سفیدان با انتقاد شدید از عملکرد سازمان برنامه در موضوع پرداخت حقوق فرهنگیان اظهار داشت: متاسفانه در ایام پایان سال شرمنده فرهنگیان ومعلمان هستیم و با وجود دستور رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه رفتار مناسبی با دستگاه تعلیم و تربیت کشور انجام نمی‌دهند.
وی افزود:سازمان برنامه و بودجه مخالف رتبه بندی است و می‌خواهد آن را ناکارآمد جلوه دهد و من به رئیس این سازمان می‌گویم ایشان حق دخالت در نحوه اجرای رتبه بندی را ندارد در حالی که وظیفه اصلی خود را به درستی عمل نمی‌کند.

آیا با کارکنان سازمان برنامه بودجه هم همین گونه رفتار شده است
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آقای دکتر میرکاظمی، در پایان سال یک میلیون معلم بدون دریافتی مانده اند و آیا شما این وضعیت را می‌توانید تحمل کنید؟ آیا با کارکنان سازمان برنامه بودجه هم همین گونه رفتار شده است و حقوق و پاداش پایان سال را دریافت نکرده اند؟ معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی چه حقی دارد که پرداخت مطالبات واقعی و حق قانونی وزارت آموزش و پرورش را به بهانه‌های مختلف متوقف کند؟

عملکرد سازمان برنامه بودجه خلاف قانون و اخلاق است
وی افزود: رفتار و عملکرد سازمان برنامه بودجه خلاف قانون و اخلاق است و نتیجه آن به نفع نظام جمهوری اسلامی نیست، امروز ۲۹ اسفند است، اما هنوز معلمان دریافتی نداشتند و با وجود وعده‌های مختلف در خصوص پرداخت معوقات این کار را انجام نداده اند و در کنار این در روند اجرای رتبه بندی نیز دخالت‌های بی مورد می‌کنند در حالی که رتبه بندی موضوعی تخصصی است و سازمان برنامه حق دخالت در نحوه اجرای قانون را ندارد و من اطلاع دارم وزیر آموزش پرورش، روسای خزانه داری و بانک مرکزی آمادگی انجام وظایف خود را داشتند، اما آقایان میرکاظمی و علی احمدی و طاهری مانع آن شدند.
وی گفت: این شرایط موجب بی انگیزگی معلمان می‌شود و مشابه آن را در آموزش عالی شاهد هستیم که سازمان برنامه روئسای دانشگاه‌ها را مجبور به تغییر احکام کرده و هزینه غذای دانشگاه‌ها را پرداخت نمی‌کند و با رفتار‌های غیر مسئولانه به نظام علمی کشور لطمه زده و موجب خروج نخبگان شده است.
وی با بیان اینکه ما پای اجرای رتبه بندی ایستاده ایم گفت: رتبه بندی اجرا خواهد شد و رئیس جمهور نیز موافق است، اما گویی شاهد نقش جریان نفوذ در سازمان برنامه هستیم و به رئیس جمهور توصیه می‌کنم این افراد را از سازمان برنامه و بودجه اخراج کند تا کشور به آرامش برسد در حالی که اعتبارات لازم برای رتبه بندی و حقوق معلمان پیش بینی شده است آقایان آن را متوقف کرده اند و ۶ یا ۷ همت مابه التفاوت مشکل اصلی نیست.
انتهای پیام/
عملکرد سازمان برنامه بودجه در عدم پرداخت حقوق معلمان خلاف قانون است باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار