حلقه سئول؛ بزرگ‌ترین چرخ و فلک بدون پره جهان + عکس

1401/12/27 - 18:24 - کد خبر: 89163 نسخه چاپی

نصر: شهر سئول، پایتخت کره جنوبی، ویژگی دیگری را در سال 2027 به افق خود اضافه خواهد کرد که به نام "حلقه سئول" (Seoul Ring) شناخته می شود. این یک چرخ و فلک بدون پره به ارتفاع 180 متر است که بزرگ‌ترین در نوع خود در جهان محسوب می شود.

به گزارش نصر، بنابر اعلام دولت متروپولیتن سئول، این جاذبه جدید در پارک هانیول (Haneul Park) در شمال شرقی شهر ساخته خواهد شد.
چرخ و فلک بدون پره یک پیشرفت نسبتا جدید محسوب می شود. به طور معمول، چرخ و فلک ها دارای کابل هایی هستند که از وسط حلقه آنها عبور می کند، اما طی چند سال اخیر، فناوری به گونه ای تکامل یافته که امکان چرخش کابین های چرخ و فلک بدون استفاده از آنها نیز فراهم شده است.
حلقه سئول افزون بر نزدیکی به استادیوم جام جهانی، در نزدیکی رودخانه هان در نقطه ای قرار خواهد گرفت که به واسطه چشم اندازهای زیبای شهر مشهور است.


 
چرخ و فلک حلقه سئول یکی از چند طرحی است که در محله سنگام-دونگ (Sangam-dong) اجرایی می شود. این مکان قبلا محل دفن زباله بوده و اکنون برای پروژه های دوستدار محیط زیست استفاده می شود. چرخ و فلک حلقه سئول نیز از فناوری های سبز مانند انرژی خورشیدی استفاده خواهد کرد.
هزینه کلی پیش بینی شده این سازه در زمینی به مساحت 20000 متر مربع برابر با 400 میلیارد وون (411 میلیون دلار) عنوان شده است. ساخت و ساز آن از سال 2025 آغاز خواهد شد و پیش بینی می شود تا سال 2027 به پایان برسد.
پس از تکمیل پروژه حلقه سئول، این چرخ و فلک دارای 36 کابین خواهد بود که هر یک از آنها ظرفیت حمل 25 نفر را دارند.
در حال حاضر، بزرگ‌ترین چرخ و فلک بدون پره جهان در شاندونگ، چین قرار دارد. ارتفاع این چرخ و فلک 145 متر است.


 
مجتمع تفریحی و فرهنگی
جدا از این که به عنوان وسیله ای تفریحی در پارک قرار می گیرد، دولت متروپولیتن سئول پیش بینی می کند که چرخ و فلک حلقه سئول به عنوان یک مجموعه فرهنگی و یک مرکز سرگرمی تجربه ای متفاوت از حضور در پارک هانیول را برای بازدیدکنندگان فراهم کند.
با نگاهی به طراحی، سازه فولادی گرد با پوششی شیشه ای در قسمت بیرونی احاطه شده و پوشش فولادی کامل برای قسمت زیرین در نظر گرفته شده است. کابین های بزرگ چرخ و فلک دارای پنجره هایی بزرگ هستند و با چرخشی آرام اجازه می دهند تا افراد از مناظر اطراف لذت ببرند. مکانیسیم گردش چرخ و فلک شبیه به مسیرهای متحرکی است که در فرودگاه ها دیده می شود، اما این بار مسیری دایره ای را طی می کند.
به عنوان بزرگ‌ترین چرخ و فلک بدون پره جهان، حلقه سئول برای میزبانی از جشنواره های مختلف و برنامه های فرهنگی و گردشگری هم برای گردشگران و هم برای افراد محلی در نظر گرفته شده است. 
انتهای پیام/
حلقه سئول؛ بزرگ‌ترین چرخ و فلک بدون پره جهان + عکس خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار